Dünyanın Ekran Arkası Kameralı İlk Telefonu Tanıtıldı!

Ekranında ne çentik ne de kamera için bir alan bulunmayan bu tasarımı gelecekte pek çok telefonda görebiliriz.

Çinli telefon geliştiricisi ZTE, dünyanın ilk ekran arkasına konuşlanmış ön kameraya sahip akıllı telefonu ZTE Axon 20 5G’yi tanıttı. Son birkaç yıldır küçülen telefon çerçeveleri nedeniyle ön kameralar akıllı telefonların önemli bir tasarım noktası haline gelmişti. Büyük kamera çentikleri, küçük kamera çentikleri, yuvarlak kamera kesikleri ve açılır kamera tasarımları gördük. Ancak ekran arkasına konuşlanan ön kamera yakın gelecekte diğer akıllı telefonlar için de bir tasarım seçeneği olacağa benziyor.

Ekran altı kameralar ya piksel sayısını azaltarak ya da pikselleri küçülterek kameraya daha fazla ışığın ulaşmasını sağlayıp ekranın üstündeki pikselleri incelterek çalışıyor. ZTE tarafından yayınlanan resmi görsellerde kamera tamamen görünmez duruyor. Ancak normal halinde ekran kameranın bulunduğu bölümün biraz daha koyu olması gerekiyor.

Bu özelliği yanı sıra 6,92 inç kamera, 2460×1080 OLED ekran ve Snapdragon 765G SoC işlemciyle önce çıkan telefon ayrıca 6GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahip. Amerika’da Çinli akıllı telefonlara uygulanan yasaktan nasibini alan ZTE’nin satış fiyatı 321 dolar olarak belirlenmiş.

Total
1
Shares
Önceki haber

Söylenti: Apple Kendi Arama Motorunu Geliştiriyor

Sonraki haber

İş Gücü Yönetim Uygulaması Legion 22 Milyon Dolar Yatırım Aldı

İlginizi çekebilir