E-ticaret Devi Amazon, Medya Devi MGM’yi Satın Alıyor

Satın alma sonrasında ünlü James Bond film serisi Amazon’un markası olacak.

E-ticaret devi Amazon eğlence sektörüne dev yatırımlarda bulunmaya devam diyor. Şirket geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada medya devi MGM’yi almak üzere anlaştığını duyurdu. MGM başta James Bond olmak üzere Rocky ve Hobbit film serileriyle bilinen bir medya şirketi.

8,45 milyar dolar ile tamamlanacak satın alma süreci sonrasında Amazon, Prime Video servisindeki film ve tv dizilerini zengin içeriklerle artırmış olacak. Prime Video baş ismi Mike Hopkins’e göre MGM kataloğundan 4000 film ve 17000 tv dizisi hizmete dahil edilecek.

Mike Hopkins, MGM satın almasındaki nihai amacın kült film ve tv serilerini deneyimli ekiplerle günümüze uyarlamak ve devam ettirmek olduğunu da belirtiyor. Fim – dizi izleme hizmeti Amazon imparatorluğunda küçük bir iş bölümünü oluşturuyor olsa da The Lords of the Rings gibi büyük ilgiyle beklenen işlere de yapımlar gerçekleşiyor.

Satın almada en büyük neden: 007

MGM her ne kadar Hollywood’un en önemli film stüdyolarından birisi olsa da sahip olduğu markalar diğer stüdyoların işlerine kıyasla zayıf kalıyor. Ancak MGM’nin listesinde bir isim var ki, Amazon’un iştahını kabartmış durumda: 007 James Bond.

Beyaz perdede milyar dolarlık gişeler elde eden ve 60 yılı aşkın bir seri olmasına rağmen üzerindeki ilgiyi aynı başarıyla devam ettiren film serisi hem Prime Video servisinin zenginleşmesine hem de gelecekteki James Bond filmlerinin evi olarak gözlerin bu servise çevrilmsine vesile olacak.

Total
0
Shares
Önceki haber

Acer global organizasyonla yeni dizüstü serisini tanıttı

Sonraki haber

Ekmob’a Satış Sektörünün En İyilerini Ödüllendiren “Best of Sales Awards”tan 2 Ödül Birden

İlginizi çekebilir

Okullar Zyxel Networks ile Hibrit Eğitim Hazırlıklarını Tamamlıyor

Koronavirüs salgınıyla hayatımıza giren uzaktan eğitim ve normalleşme sürecinde dönüş yapılan yüz yüze eğitimin birleşimi olan hibrit modelin, gelecek dönemde tüm dünyada uygulanması bekleniyor. Kesintisiz ağ bağlantıları ise hibrit eğitimin en önemli kriterlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Zyxel Networks, Türkiye'nin dört bir yanındaki çalışmalarıyla okulların hibrit eğitime geçiş sürecinde gerek duyduğu ağ altyapılarını sağlayarak başarı hikayelerine imza atıyor.
Devamını oku