E-Ticaret ile çayın şekerin fiyatına bile internetten bakıyoruz

Geleneksel perakende mağazacılık dönemi e-ticaret ile kökten değişiyor. Tüketiciler artık çay ve şeker gibi basit gündelik ev ihtiyaçlarında bile e-ticaret sitelerinden faydalanıyor. Evlerde dijital tasarruf dönemi başlıyor.
E Ticaret ile çayın şekerin fiyatına bile internetten bakıyoruz
E Ticaret ile çayın şekerin fiyatına bile internetten bakıyoruz

Mobil teknolojilerin hızlı gelişimi, tüketicilere ihtiyaç duydukları her şeye kolayca ulaşabilme imkanı sunuyor. Değişen kullanıcı alışkanlıklarıyla birlikte artık tüm gereksinimler internet üzerinden karşılanıyor; özellikle indirim günlerinde sepetler birbiriyle yarışıyor. Geleneksel perakende mağazacılığın dijital alternatifi haline gelen e-ticaret siteleri, tüketicilere aynı ürünü çok daha uygun fiyatlar ile sunabiliyor. Gelişen güvenli ödeme yöntemleri, hızlı ve bedava kargonun neredeyse bir standart haline gelmesiyle birlikte tasarruf etmek isteyen ev halkı soluğu internette alıyor. Artık çay ve şeker gibi gündelik ev ihtiyaçları için bile önce internette fiyat araştırması yapılıyor. Uygun fiyata kaliteli ürün arayışına cevap verebilen firmalar internette de kazanıyor.

Akakçe gibi platformlar önem kazanıyor

Tüketiciler Akakçe gibi platformları kullanarak herhangi bir ürünün internet üzerindeki tüm fiyatlarına kolayca ulaşabiliyor, ayrıca geçmişe dönük 6 aylık fiyat değişimlerini de zahmetsizce inceleyebiliyor. Böylece ürünün fiyatı hakkında kesin bilgi sahibi olunuyor; bu durum gündelik ev ihtiyaçlarının bile internet üzerinden sipariş verilmesine yol açıyor. İnsanlar mutfak alışverişi için market market gezmektense, buzdolabını birkaç tıkla çok daha ucuza doldurmayı tercih ediyor. Doğru ürünü, doğru satıcıdan, doğru fiyatla sunarak Türkiye’de e-ticaretin referans noktası haline gelen Akakçe, ev ihtiyacı alışverişlerinde de tüketicilerin ilk adresi olarak öne çıkıyor.

Müşteriler net fiyat peşinde

İnternette yer alan ürünlerin %95’ini kapsayan Akakçe, tüketicileri gün içinde yapılan özel indirim ve flaş kampanyalar konusunda da ayrıca bilgilendiriyor. Böylece en iyi fiyatı bulmak için bilgisayar başında uzun mesailer yapmak gerekmiyor. Müşterilerin uygun ve net fiyatın peşinde olduğunu belirten Akakçe Genel Müdürü Koray Karataş:

“Akakçe olarak 2019 yılında bir bilgi-referans merkezi olmanın ötesine geçerek tüketicilerin tüm online alışveriş problemlerine çözüm getiriyoruz. Tüketiciler ihtiyaç duydukları ürün hakkında tüm Türkiye’deki online mağazaların yüzde 95’ine Akakçe üzerinden kolayca ulaşıyor. Böylece bulduğu en uygun ürünü, en ucuz fiyat etiketiyle satın alıyor.” diye konuştu.

Total
0
Shares
Önceki haber
StartersHub

Gelişmekte olan ülkelerin neden iyi girişimcilere ihtiyacı var?

Sonraki haber
Bulut güvenliğinde 2019 trendleri

Bulut güvenliğinde 2019 trendleri

İlginizi çekebilir

Türkiye’yi Uçuracak Şirketler Açıklandı

Türkiye’nin ve iş dünyasının her alandaki gelişiminde önemli katkıları olan bilişim teknolojilerini geliştiren ve çözüm sunan şirketlerin yer aldığı ‘İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2019 Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Başarılı şirketler, farklı etkinlikleri de içerisinde barındıran Bilişim 500 Töreni’nde ödüllerini aldılar. Dijital ortamda gerçekleştirilen tören, girişimci – yatırımcı ilişkilerinin gelişimi açısından da önemli bir platform görevi gördü.
Devamını oku