EcoDataCenter, Veri Merkezi Verimliliğini Artırmak için Vertiv™ Soğutulmuş Su Soğutma Sistemlerini Seçti

Shot of a businesswoman using a digital tablet in a modern office

Kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümlerinin küresel sağlayıcısı Vertiv, İsveçli veri merkezi şirketi EcoDataCenter ile İsveç’in Falun şehrinde inşa edilen son teknoloji tesislerine yüksek verimli soğutulmuş su soğutma çözümleri sağlamak üzere işbirliği yaptı.

2014 yılında kurulan EcoDataCenter, son teknoloji veri merkezleriyle büyük başarılara imza attı. İsveç’in dört farklı bölgesinde birden fazla veri merkezi işleten EcoDataCenter, yapay zeka (AI) ve yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) için artan talebi karşılamak amacıyla operasyonlarını büyütmeye ve genişletmeye devam ediyor. Gerçekleşen iş birliği, EcoDataCenter’ın sürdürülebilirlik konusundaki taahhüdü ile Vertiv’in verimli altyapı ve çevre koruma ilkeleri arasındaki mükemmel uyuma dayanıyor.

Falun’daki iki yeni veri merkezinin 2025 yılının başında faaliyete geçmesi planlanıyor. Proje, toplam kapasitesi yaklaşık 12 MW olan 96 adet Vertiv™ Liebert® PCW soğutulmuş su soğutma ünitesinin kurulmasını öngörüyor. Bu zemine monte sistemler, optimize edilmiş bataryalar ve iç bileşenlerin aerodinamik tasarımıyla enerji tüketimini azaltmayı hedefliyor. Ayrıca, üniteler müşteri taleplerine göre özelleştirildiği için soğutma verimliliği artıyor ve atık ısının etkili bir şekilde yeniden kullanımı sağlanıyor.

EcoDataCenter CTO’su Mikael Svanfeldt, “Enerji verimliliği, güvenilir çözümleri, yüksek uzmanlığı ve hizmetleri nedeniyle Vertiv’in soğutma sistemlerini tercih ettik. Vertiv, yenilikçi teknolojik gelişmeleri hızlı bir şekilde ürünlerine entegre etme kabiliyetine sahip” dedi.

Vertiv Kuzey Avrupa ortak yerleşim ve hiper ölçek stratejik segment ve iş ortakları direktörü Victor Elm, “EcoDataCenter ile yapılan bu iş birliği, Vertiv için İsveç pazarında önemli bir başarıyı temsil ediyor. Vertiv ve EcoDataCenter, sürdürülebilirlik hedeflerini desteklemek amacıyla yenilikçi, verimli ve güvenilir çözümler uygulamak konusunda bir iş birliği geçmişine sahip. Bu deneyim, her iki şirketin de gelecekteki ihtiyaçları daha iyi öngörmesini sağlıyor” dedi.

Vertiv ve EcoDataCenter,  yapay zeka (AI) ve yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) uygulamalarını desteklemek amacıyla teknoloji ortaklıklarını sürdürmeyi planlıyor.

Vertiv’in yenilikçi çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Vertiv.com adresini ziyaret edin.

Total
0
Shares
Önceki haber

Google’ın çerezleri kaldırma planının ertelenmesi, reklamverenler için yeniden hazırlık fırsatı sunuyor

Sonraki haber

Yanmar Turkey’in Makinagetir’i YTRent oldu

İlginizi çekebilir

Otel Seçerken Öncelikler Değişti; Deniz, Kum, Güneş Yerine WİFİ Skoru Dönemi

Turizm sektörü iç turist için yüzde 50’ye varan fiyat avantajlarıyla erken rezervasyon dönemini başlatırken, 2023 yılında uluslararası fuarlar, influencer tanıtımları, reklam filmleri ve diğer pazarlama faaliyetleri için 180 milyon dolar harcandı. Bu yıl 50 milyon turist ve 40 milyar dolar turizm gelirine ulaşan Türkiye’nin hedefi 2028’de 100 milyar dolar gelir elde etmek. Bu amaca ulaşmak için uluslararası rezervasyon sitelerinde puanlanan WİFİ skoru ise Türk turizm sektörünün radarına yeni giriyor. Tüketici davranışlarına göre turistler otel tercihi yaparken WİFİ skoru yüksek otelleri diğer hizmetlerine göre daha fazla tercih ediyor. Zyxel Networks Türkiye Ülke Genel Müdürü Ömer Faruk Erünsal, Nebula başta olmak üzere sundukları uçtan uca çözümleriyle otellerin WİFİ skorlarını yükselttiklerini belirterek, “Oteller oda konforu, yemek çeşitliliği ve hizmet kalitesi kadar WİFİ skorlarıyla da çekici hale gelmezlerse kısa sürede rekabette geriye düşüyorlar” dedi.
Devamını oku