Ekin Smart City Solutions Röportajı: “ABD Pazarının Liderliği İçin Çalışıyoruz”

Akıllı şehir uygulamaları, trafik ihlallerini yüzde 100 yakalayan görüntü sistemleri ve şehir mobilyaları alanında öncü firma Ekin Smart City Solutions Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin, teknoloji devlerinin yarıştığı ABD’de pazarında öncü olmak istediklerini söyledi. Ekin “Oraya yön vermek, teknolojinin lideri ve yenilikçisi olduğumuzu herkesin kabul etmesini istiyor ve çalışıyoruz” dedi.

Ekin Smart City Solutions Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin, akıllı şehirler ve şirketin son çalışmaları hakkında Teknotorite’ye özel röportaj verdi. Akıllı şehirler için çıkış noktasının ‘ihtiyaç’ olduğundan söz eden Akif Ekin, artan nüfusun ve trafiğin yönetimi için son teknoloji sistemlerin kullanıldığını anlattı. 2050 yılına kadar dünya nüfusunun yüzde 80’inin şehirlerde yaşayacağının öngörüldüğünü vurgulayan Ekin, “O dar alanda, o kadar çok insanın huzurlu, sağlıklı ve güvenli yaşaması için akıllı şehirlere ihtiyacımız var. Çünkü insanlar akıllı ve güvenli şehirde yaşamak istiyor” dedi.  

Kamera Kullanımında Avrupa’dan Öndeyiz

Akıllı şehirler konusunda Türkiye’nin Avrupa’nın önünde olduğunu anlatan Akif Ekin, “Türkiye’nin birçok yerinde kameralar sayesinde suçların hızla çözüldüğünü gördük. Avrupa’da özel hayatın ihlali diye bakılıyor kameralara. Fakat Türkiye önder bir konumda bulunuyor“ diye konuştu. Ekin Smart City Solutions’un ürünlerinin pek çok gereksinimi karşıladığını anlatan Ekin “Biz kırmızı ışık ihlallerini, hız ihlallerini algılayabiliyoruz. Aynı zamanda akıllı şehir mobilyaları ile park sorununu yönetince, şehre ilave gelir sağlamış oluyorsunuz. Trafiğin yoğun olduğu saatte sistemimizle o bölgelerden ücret alma uygulamasına geçilmesi, farklı uygulamalarda trafiği yüzde 20 oranında düşürüyor” dedi. Amerika pazarında da rol aldıklarını anlatan Ekin, “ABD bir ustalık çalışması. O pazarda başarılıysanız, usta olduğunuzu kabul ettirirsiniz. ABD maceramız 6 yıl önce başladı. Kolombiya’nın en büyük trafik ihalesini kazandık. Bu yıl o bölgeden birkaç daha güzel haberimiz olacak inşallah. ABD’de ise Ekin Patrol ürünümüz var. ABD pazarında sadece 10 şirketten biri olmak istemiyoruz. Oraya yön vermek, teknolojinin lideri ve yenilikçisi olduğumuzu herkesin kabul etmesini istiyor ve çalışıyoruz” dedi.

Total
0
Shares
Önceki haber

Adform FLOW ile Tek Bir Platformdan Tüm Reklam Kanallarına Erişilebiliyor

Sonraki haber

SpaceX Tek Fırlatmayla 143 Uydu Göndererek Rekor Kırdı

İlginizi çekebilir

Hayal Kırıklığına Uğratan Oyun Konsolları

Bir zamanlar Atari adıyla andığımız oyun konsolları, günümüze kadar büyük değişimler geçirdi. PlayStation 4 ve Xbox One rekabetinden önce pek çok oyun konsolu, çok büyük umutlarla piyasaya çıkmış olmasına rağmen sonları tam anlamıyla hezimetti. Habertürk teknoloji editörü Cem Sünbül, hayal kırıklığı yaratan yedi oyun konsolunu kaleme aldı.
Devamını oku