Ekin SPOTTER’a CES’ten İnovasyon Ödülü

Geleceğin dijital kabiliyetlerini bugünden akıllı şehirlere kazandıran Ekin Smart City Solutions, dünyaca ünlü tüketici elektroniği fuarı CES 2021’nin Akıllı Şehir kategorisinde İnovasyon Onur Ödülü’nün sahibi oldu.

Ekin, her yıl düzenli olarak Tüketici Elektroniği Birliği tarafından düzenlenen ve yılın en iyi ürünlerini ödüllendiren prestijli CES Ödülleri’nden başarıyla döndü. Gelecek nesil akıllı şehir teknolojileri geliştiren Ekin, SPOTTER ürünüyle kendi kategorisinde İnovasyon Ödülü’ne layık görüldü.

Geçtiğimiz senelerde mobil devriye ürünleri Ekin Patrol ve Ekin Bike Patrol ürünleriyle CES İnovasyon Ödülleri’nin sahibi olan Ekin, inovasyondaki başarısını bu kez de Ekin SPOTTER ile taçlandırdı.

Ekin SPOTTER, birden fazla tipte akıllı şehir çözümünün sunduğu özellikleri bünyesinde topluyor. Yenilikçi tasarımı ve üstün yapay zeka tabanlı kabiliyetleriyle akıllı şehirlere inovatif bir yönetim yaklaşımı getirme hedefiyle geliştirilen çözüm, İnovasyon Ödüllü seçkin çözümler arasına girdi.

Dünyada ilk ve tek: Tamamen modüler akıllı şehir çözümü

Dünyanın ilk ve tek tamamen modüler yapıya sahip akıllı şehir çözümü olma unvanını taşıyan Ekin SPOTTER, altı şeride kadar yollarda; takip mesafesi, yanlış şerit ve yönde seyretme, düşük hız ve duran araçlar gibi trafikteki birçok farklı ihlali anında tespit edebilmesinin yanı sıra, trafik analizi kapsamında yoğunluk ölçümü ve araç sayımı yapabiliyor. Yayaları, araçların marka, model ve renklerini, plakaları otomatik olarak tanıyabilen Ekin SPOTTER, kırmızı ışık ve hız yönetimi özelliğiyle de güvenlik görevlilerinin sahadaki akıllı asistanı görevi görüyor.

Park yönetimi ile alan kullanım verimliliğini artıran ve park ihlallerini tespit eden modüler akıllı şehir çözümü, aynı zamanda isteğe bağlı olarak Wi-Fi erişim noktası görevi görüyor.

Ekin SPOTTER, güvenlik özellikleriyle de öne çıkıyor. Çözüm yapay zeka tabanlı plaka ve yüz tanıma modülleriyle çalıntı ve aranan araçları, kara listedeki kişileri tespit ederek, ilgili birimlere haber verebiliyor.

Çevresel ölçüm özelliği ile nem ve hava kalitesini ölçerek sürdürülebilir şehirlerin inşa edilmesine katkı sağlayan Ekin SPOTTER, aynı zamanda farklı modülleriyle şehir aydınlatması için de kullanılabiliyor. Üstelik tüm bu yönetim kabiliyetleri, Ekin Red Eagle işletim sistemi aracılığıyla tek bir noktadan gerçek zamanlı olarak yönetilebiliyor.

Total
12
Shares
Önceki haber

2021 Yılında Siber Güvenlik Konusu Gündemde Olacak

Sonraki haber

Türkiye’de 3D Yazıcı Kullanma Yaşı 6’dan Başlıyor!

İlginizi çekebilir