Ekmob ile İşletmeler Kârlı, Çalışanlar Verimli Oluyor

Saha ekiplerinin verimliliğini artırmak amacıyla kurulan Ekmob, sağladığı hizmetle finanstan inşaata, otomotivden medikale kadar pek çok sektöre hizmet verirken, 6 yıl içine kaydettiği gelişimle alanının öncü firmalarından biri haline geldi. Ekmob CEO’su Sunay Şener, şirketin son hamlelerini ve sektördeki gelişmeleri Teknotorite için anlattı.

Bayiler ve saha satış ekiplerinin her türlü dijital ihtiyacını karşılamak için 2015 yılında faaliyete başlayan ve bugün Gana’dan Türkmenistan’a kadar 53 ülkede faaliyet gösteren Ekmob’un CEO’su Sunay Şener, Teknotorite söyleşilerine katıldı. Sigorta, Finans, Otomotiv-Yedek Parça, İnşaat Malzemeleri ve Medikal alanındaki şirketlerine hizmet verdiklerini belirten Şener “Ekmob ile saha ekiplerinin verimli çalışmasını sağlıyoruz. Bugün 20 kişilik bir saha operasyon ekibinin bir şirkete yıllık maliyeti 3.6 milyon TL. Bu ekibin, zamanının ise yüzde 65’i verimsiz geçiyor; çünkü gidecekleri adresi aramak, raporlama yapmak, mesajlara yanıt veriyorlar. Ekmob işte bu verimsiz geçen zamanı vermek gibi bir takım faaliyetlerle meşgul olmak durumunda kalıyorlar. Böylece hem şirket, hem de sahadaki kişi haftada en az bir gün iş gücünü kendine ayıracak zaman olarak kazanıyor” dedi.

60 Saniye İçinde İşlem Tamam

Rekabetin yoğun olduğu sektörlerde rakiplerin fiyatlarını bilmek, ziyaret edilecek lokasyonlar hakkında bilgi sahibi olmak gibi gereklilikler bulunduğunu anlatan Sunay Şener, Ekmob’un tüm bu ihtiyaçlara tek bir aplikasyon sayesinde yanıt verdiğini anlattı. Bu sistemi daha da geliştirmek için 30-35 kişilik ekipleriyle durmaksızın çalıştıklarını ifade eden Şener, yakın zamanda sesli komut özelliğiyle de bir saha ekibinin tüm ihtiyaçlarını takvim üzerinden karşılayabileceği yeni donanımların da Ekmob’a ekleneceğini kaydetti. Şener “Ekmob ile bir saha ekibi elemanı 60 saniyeden az zaman içinde gideceği yeri, bu yerin özelliklerini, satın alma alışkanlıklarını bulabiliyor. Yine planlama, takvim ve raporlama işlemlerini de gayet hızlı ve uyumlu şekilde halledebiliyor” dedi. Şener, Ekmob’un yurt dışı açılımlarının da ara vermeksizin süreceğini kaydetti.

Total
0
Shares
Önceki haber

Zoom, 2021 Mali Yılı Dördüncü Çeyrek Raporunu Açıkladı

Sonraki haber

Tuğba Şişik Reis, Gençlerin İş Dünyasındaki Yolculuğuna Rehberlik Edecek

İlginizi çekebilir

Anker, Nebula Deneyim Merkezini Dünyada İlk Kez D&R’da Açtı!

Sinema salonlarının COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle boş kaldığı bugünlerde, Anker ve D&R işbirliği ile istenilen her mekan sinemaya dönüşüyor. Yüksek görüntü ve ses kalitesiyle dikkat çeken Nebula ürün ailesine, son olarak tüm yayınları canlı izliyormuş hissi veren Cosmos Max 4K ve Cosmos (1080p) ev sineması projektörleri katıldı. Nebula’da ürün gamını daha üst teknolojilerle geliştirmeye devam eden Anker, Nebula Deneyim Merkezi’ni dünyada ilk kez İstinye Park D&R’da açtı. Kapsamlı ve iddialı teknoloji ürünlerinin Türkiye’deki doğru adreslerinden olan D&R, Nebula’yı teknoloji tutkunlarıyla buluşturacak.
Devamını oku