Ekranı Katlanabilen Telefonlar Daha Başlangıç

Bu yıl Mobil Dünya Kongresi’nin ilgi odağı katlanabilir telefonlardı. Peki bu teknoloji beklediğimiz aşamada mı?

Mobil Dünya Kongresi’nde pek çok yeni telefonla karşılaştık hiç şüphesiz. Ama özellikle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran iki telefon vardı: Biri Huawei Mate X, diğeri de Samsung Galaxy Fold. Pek çok teknoloji haber portalında yıllardır Samsung’un esnek ekranlı telefon üzerinde çalıştığına dair haberler çıkıyor; ancak bugüne kadar final sürümüne ulaşan böylesi bir ürünle hiç karşılaşmamıştık. Fuarda ise bu iki ürünü yakından görünce gerçekten de etkilenmemek mümkün değil.

Galaxy Fold, Huawei’den birkaç gün önce davranarak duyurusunu yaptı; beraberinde Galaxy S10 serisi telefonlarını da duyurdu. Bu telefonların hemen her şeyini artık biliyoruz; ama ekranı katlanabilen Galaxy Fold ve Huawei Mate X’i sadece kısıtlı görüntülerden tanıyoruz. 

Galaxy Fold’a ait tanıtım videosu.

Fuara gittiğimde her iki cihaza dokunma şansı bulamamıştım; maalesef iki telefon da cam fanusun içinde tutuluyordu ve kullanıcıların kurcalaması istenmiyordu. Uzaktan fotoğraflamakla yetindim; belli ki şirketler henüz bu ürünlerine pek güvenmiyor ve kurcalandıklarında hatalar bulacağımızdan endişe ediyor. 

O yüzden bu cihazlar için bir süre daha beklemek durumundayız. Her ne kadar iki şirket de Türkiye için tarih vermese de Samsung’un ilerleyen haftalarda bir sürpriz yaparak Galaxy Fold’u karşımıza çıkarması mümkün.

Peki yıllardır beklediğimiz esnek ekranlı bükülebilen telefonlar tam olarak böyle miydi? Hayır… Bu telefonlar aslında işin başlangıcı. Çünkü bizim asıl hayalimiz rulo gibi katlanabilen ve incecik ekrana sahip olan bir telefon. Bunun yapılması için elbette bir süre daha bekleyeceğiz; zira taşımak için hem hafif hem de incecik olan, her yere sığan bir telefonu kim istemez?

Henüz yolun başındayız ve bir sonraki aşamada bu telefonlarla karşılaşmak pek de sürpriz olmayacak. 

Total
1
Shares
Önceki haber

Dünyanın İlk Blockchain Buzdolabı Tanıtıldı

Sonraki haber

Akıllı Teknolojilerle Artık Her Yer Toplantı Odası

İlginizi çekebilir

Tüketici Yorumunu Yöneten İşletmeler 14 Şubat Alışverişinin Yıldızı Olacak

Türkiye’de 2021 yılı 14 Şubat Sevgililer Günü’nde alışveriş, konaklama ve yeme-içme kalemleri için 15 milyar TL harcandı. E-ticaret sitelerinin satışı da yüzde 100 oranında arttı. Yükselişin 2022’de aynı hızla sürmesi bekleniyor. Tüketiciler hediye alırken ve rezervasyon yaptırırken yüzde 80 oranında Google yorumlarıyla hareket ediyor, kişiye özel teklifleri dikkate alıyor ve yakınımdaki yerleri takip ediyor. Entegre dijital pazarlama alanının lider kuruluşu Setrow’un Satış Direktörü Tolga Kılıç, “Tüketiciler artık her alışveriş için Google’da arama yapıyor. 14 Şubat’ta sevgililer ve eşler için yapılan alışverişte daha titiz davranan tüketicilerle buluşmak isteyen e-ticaret siteleri, zincir restoranlar ve tatil şirketleri yorumlar, yakınımdaki yerler aramaları, kişiye özel marketing konusunda profesyonel destek alırsa hedeflerine ulaşabiliyor” dedi.
Devamını oku