Elektrik SUV Ford Mustang Mach-E Resmen Duyuruldu

Dünyanın en çok tanınan otomobil firmalarından birisi olan Ford, elektrik motoru ile çalışan yeni SUV modelini resmi olarak tanıttı.

Los Angeles’ta tanıtılan elektrikli Ford SUV hakkında merak edilen tüm bilgiler açıklandı. İsmini aldığı Mustang serisinin izlerini açıkça taşıyan Mustang Mach-E, tasarım konusunda oldukça başarılı gözüküyor. Mustang’in sert çizgisini elektrikli SUV üzerinde iyi bir biçimde korumayı başarmışlar.

75.7 kWh kapasiteli bataryası ile 370 kilometreye kadar yol yapma imkanı tanıyor. Ek olarak tercih edilebilecek daha yüksek kapasiteli batarya sayesinde tam dolu batarya ile 500 kilometreye kadar gidebilmek mümkün olacak. İki ayrı şarj cihazı ile gelecek olan araç, taşınabilir cihazda 35 kilometre depolanabilecek. Taşınabilir olmayan şarj cihazı ise araca saate 50 kilometre menzil arttıracak güçte olacak. Ayrıca hızlı şarj desteği de bulunan araç, 40 dakika içinde yüzde 70 şarj olma kapasitesine sahip.

Aracın ön siparişleri açılmış olsa da, çıkış tarihi olarak 2020 yılının sonlarını bekleyeceğimiz söyleniyor. 2020 sonunda çıkacak olan Mach-E’nin ardından, 2021 yılında daha yüksek özelliklere sahip olan Mach-E GT serisi piyasaya sürülecek. Tahmini satış fiyatı ise, vergiler olmadan, 44 bin dolar olarak belirlenmiş. 

Total
0
Shares
Önceki haber

Efsane Cuma’da Teknolojiye Doymak İçin Nefesler Tutuldu

Sonraki haber

Bilim İnsanları 3 Boyutlu Yazıcı İle Kurşun Geçirmez Polimer Bloklar Üretti

İlginizi çekebilir

İnsan Klonlama Ne Zaman Hayata Geçecek?

Çoğaltma, kopyalama, klon ya da klonlama! Son dönemde oldukça popüler olan klonlama teknolojisinde son durum ne? Dolly’den sonra neler olup bitti? Tabii kafanızda ki diğer soru: insan klonlama ne zaman gerçek olacak? Konuk yazarımız Onur Binay kaleme aldı.
Devamını oku