Elektrikli Uçan Taksi Volocopter Almanya’da Havalandı

Daimler tarafından desteklenen Volocopter, Almanya’nın Stuttgart şehrinde gerçekleşen Mercedes-Benz Müzesi açılışında gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

İlk kez 2017 yılında tanıtılan ve Mercedes-Benz’in aile şirketlerinden olan Daimler’in 25 milyon Euro yatırımda bulunduğu Volocopter ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Tamamen elektrikli olan araçla şehir içi bölgelerde hava taksiciliğinin gerçekleşmesi sağlanacak.

Şu an için Volocopter saatte 100 km hıza ulaşabiliyor ve 27 km’lik mesafe kat edebiliyor. En büyük yeteneği ise şehir trafiğinden uzakta süratli bir ulaşım sağlamak. 18 motor, 9 bataryaya sahip olan araç kısa uçuşları güvenli kılan pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Daimler sözcüsü Ola Kallenius yaptığı açıklamada geleceğin mobilitesine önem verdiklerini, 2022 yılına gelindiğinde tüm  Mercedes-Benz araçlarının elektrikli olacağını dile getirdi. 2030 yılına gelindiğinde satılan araçların yarısıdan fazlasının elektrikle güçlendirilmiş araçlar olmasını hedeflediklerini dile getiren Kallenius, Volocopter ile şehir içinde güvenli, sessiz ve hızlı uçuşu sağlayarak şehir içinde mobiliteye yön vermek istediklerini açıkladı.

Kaynak: Electrek.co

Total
0
Shares
Önceki haber

iOS 13 Güncellemesi Arka Planda Veri Toplayan Facebook ve Benzeri Uygulamalar Konusunda Uyarıyor

Sonraki haber

Yarına Ait Güvenlik Sorunlarını Dünden Kalma Teknolojilerle Çözemezsiniz

İlginizi çekebilir