Elektronik Devi LG Akıllı Telefon Pazarından Çekiliyor

Koreli LG, uzun yıllar süren maddi zararların ardından akıllı telefon üretimini durdurma kararı aldı.

Güney Koreli elektronik devi LG, 10 yıllık akıllı telefon pazarı yolculuğunun sonuna geldi. Firma yaptığı resmi açıklamada 2021 yılında yeni akıllı telefon modellerini pazara sürmeyeceğini belirtti. Böylece birkaç haftadır söylenti olarak haber sayfalarında yer eden konu resmiyet kazanmış oldu.

Şirketin akıllı telefon pazarından çekilmesiyle birlikte geleceği söylenen LG V70 ThinQ ve LG Velvet 2 gibi akıllı telefon modellerine ilişkin dedikodular da asılsız çıktı. Ayrıca LG’nin CES 2021 fuarında gösterdiği dürülebilir ekrana sahip LG Rollable cihazı da sadece tanıtım videolarında kalmış olacak.

Firma yaptığı açıklamada odağını ve gücünü halihazırda büyümekte olan elektrikli araç aksanları, nesnelerin interneti cihazları, akıllı  ev teknolojileri, robot ürünleri, yapay zeka ve iş sektörüne yönelik çözümlere döndüreceğini açıkladı.

Peki mevcut LG telefonlara ne olacak?

LG akıllı telefon pazarından çekiliyor olsa da satılmış ya da raflarda yer eden LG model akıllı telefonlarına olan teknik ve yazılımsal destek devam edecek. LG, akıllı telefon pazarından resmi olarak 31 Temmuzda çekilecek.

Her ne kadar akıllı telefon pazarından çekiliyor olsa da LG sektörde sınırları zorlayan markalardan birisi olarak hafızalara kazındı. Daha iyi selfie kameraları, ultra geniş kamera ve diğer firmalarca kopyalanmış yenilikçi video kamera kontrolleri gibi inovatif hamleleri LG’yi bu alanda avantajlı bir konuma getiremedi. Pazarın en güçlü olduğu Amerika’da ise LG rakipleri Samsung ve Apple karşısında rekabetçi fiyat politikaları ortaya koyamayınca başarıyı bir türlü yakalayamadı.

Total
0
Shares
Önceki haber

Çağrı Merkezleri Rüştünü İspatladı

Sonraki haber

Covid-19 KOBİ’lerde Dijitale Hem Yatırım Yapma Hem de Yapmama Sebebi Oldu

İlginizi çekebilir

Hız testlerinde zirvenin sahibi yine TurkNet

Dünya standartlarında internet deneyimini herkes için ulaşılabilir kılma hedefiyle yoluna devam eden TurkNet, Speedtest tarafından hazırlanan 2023 ikinci çeyrek raporuna göre en yüksek indirme hızı sunan internet sağlayıcısı oldu. Yayınlanan rapor, TurkNet'in yüksek indirme hızı ve düşük gecikme süresi ile kullanıcılarına kesintisiz bir internet deneyimi yaşattığını söylüyor.
Devamını oku