Elon Musk Cybertruck Camlarının Neden Kırıldığını Açıkladı

Cybertruck camlarının kırılmasının sebebi, kapıya vurulan balyoz darbeleriymiş.

Tesla geçtiğimiz günlerde yaptığı etkinlik ile yeni elektrikli pickup modeli Cybertruck’ı duyurdu. Sunum sırasında gerçekleştirilen kırılmaz cam testinin başarısız olması, etkinliğin en dikkat çeken taraflarından birisiydi. Elon Musk Twitter üzerinden testin neden başarısız olduğunu açıkladı.

Tesla’nın yeni elektrikli pickup modeli duyurulduktan bir kaç gün sonra 200 bin ön sipariş almayı başardı. Yine de sunum sırasında gerçekleşen kırılmaz cam kazası akıllarda soru işaretleri bıraktı. Satışlardan memnun olduğunu söyleyen Musk, sunum sırasındaki kazaya da değindi.

Sunumun hemen öncesinde gerçekleştirilen denemeleri gösteren Musk, camlarda herhangi bir sorun olmadığını söylüyor. Sorunun asıl kaynağı aracın kapısına, gövdenin dayanıklılığını göstermek için, vurulan balyoz darbesi. Bu darbenin etkisi ile kapı içerisindeki cam levhalar çatlamış ve bu da camın yapısını zayıflatmış. Musk tarafından atılan bir video, araç üzerinde yapılan önceki testlerde bir sıkıntı olmadığını gösteriyor.

Elon Musk aracın çıkışına daha vakit olduğunu ve bu tür problemler üzerinde çalışarak geliştirmeler yapılacağını söylüyor.

Total
220
Shares
Önceki haber

Bir Damla Kan İle 13 Farklı Kanser Tipini Teşhis Etmek Mümkün Olacak

Sonraki haber

Efsane Cuma, Şahane Cuma, Muhteşem Cuma, Nam-ı Diğer Black Friday İndirimleri Gerçek Mi?

İlginizi çekebilir

Okullar Zyxel Networks ile Hibrit Eğitim Hazırlıklarını Tamamlıyor

Koronavirüs salgınıyla hayatımıza giren uzaktan eğitim ve normalleşme sürecinde dönüş yapılan yüz yüze eğitimin birleşimi olan hibrit modelin, gelecek dönemde tüm dünyada uygulanması bekleniyor. Kesintisiz ağ bağlantıları ise hibrit eğitimin en önemli kriterlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Zyxel Networks, Türkiye'nin dört bir yanındaki çalışmalarıyla okulların hibrit eğitime geçiş sürecinde gerek duyduğu ağ altyapılarını sağlayarak başarı hikayelerine imza atıyor.
Devamını oku