Elon Musk’ın Yıldız Gemisi 6 Ay İçinde Yörüngede Olacak

Tasarım ve imalat iyileştirmesinin katlanarak devam ettiği süreçte SpaceX’in tamamen çelikten imal edilmiş yıldız gemisini yakın dönemde yörüngeye oturtmayı planlıyor.

SpaceX CEO’su Elon Musk, 28 Eylül tarihinde Teksas’ta gerçekleştirdiği sunumda tamamen çelikten imal edilmiş yıldız gemisine ilişkin heyecan verici bilgiler paylaştı.

Tarihin en güçlü roketi olacağı söylenen roket, insanların Ay ve Mars’a yerleşiminde taşımacılık görevini üstlenecek. Yapılan açıklamaya göre 50 metre yüksekliğinde, 9 metre çapında olan ve 150 tona kadar yük taşıyabilen gemi, Super Heavy isimli roketle yörüngeye gönderilecek.

Elon Musk konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

“Bu gördüğüm en ilham verici şey. Kulağa çılgınca geliyor ama sanırım 6 ay içerisinde yörüngeye erişmeye çalışacağız. Tasarım ve üretim iyileştirme süreci devam ediyor ve belki de süreç birkaç ay içerisinde gerçekleşebilir.”

Şu ana kadar gerçekleştirilen fırlatmalarda %78 başarı yakaladıklarını dile getiren Musk, nihai hedeflerinin insanlığın sonunda diğer gezegenlerde yaşamalarını mümkün kılmak olduğunu açıklamalarına ekledi.

Kaynak: The Verge

Total
0
Shares
Önceki haber

Deprem Anında veya Sonrasında Kullanabileceğiniz En İyi Mobil Uygulamalar

Sonraki haber

Google Uygulamaları Olmadan Huawei Ne Yapacak?

İlginizi çekebilir

Gökhan Say, Startup’ların Dünya Pazarlarına Hazırlanmalarına Hem Yatırımcı Hem Danışman Olarak Destek Verecek

Kondukto, Cybercyte, Diffusion Capital Partners’da yatırımcı, CyberWise’da ise Danışma Kurulu üyesi olarak yeni rollere soyunan Gökhan Say, Türkiye’nin, dünyanın en önemli Güvenlik Yazılımı ve Danışmanlığı ihracatçıları arasına girmesi ve özellikle de Amerika pazarıyla bir köprü oluşturarak startup’lara bu yolda yardımcı olmak için çalışacağını açıkladı.
Devamını oku