Elon Musk’ın Yıldız Gemisi 6 Ay İçinde Yörüngede Olacak

Tasarım ve imalat iyileştirmesinin katlanarak devam ettiği süreçte SpaceX’in tamamen çelikten imal edilmiş yıldız gemisini yakın dönemde yörüngeye oturtmayı planlıyor.

SpaceX CEO’su Elon Musk, 28 Eylül tarihinde Teksas’ta gerçekleştirdiği sunumda tamamen çelikten imal edilmiş yıldız gemisine ilişkin heyecan verici bilgiler paylaştı.

Tarihin en güçlü roketi olacağı söylenen roket, insanların Ay ve Mars’a yerleşiminde taşımacılık görevini üstlenecek. Yapılan açıklamaya göre 50 metre yüksekliğinde, 9 metre çapında olan ve 150 tona kadar yük taşıyabilen gemi, Super Heavy isimli roketle yörüngeye gönderilecek.

Elon Musk konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

“Bu gördüğüm en ilham verici şey. Kulağa çılgınca geliyor ama sanırım 6 ay içerisinde yörüngeye erişmeye çalışacağız. Tasarım ve üretim iyileştirme süreci devam ediyor ve belki de süreç birkaç ay içerisinde gerçekleşebilir.”

Şu ana kadar gerçekleştirilen fırlatmalarda %78 başarı yakaladıklarını dile getiren Musk, nihai hedeflerinin insanlığın sonunda diğer gezegenlerde yaşamalarını mümkün kılmak olduğunu açıklamalarına ekledi.

Kaynak: The Verge

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite