Evde Sanal Spor Alanları Oluşturan Popüler Egzersiz Uygulaması Zwift’e 450 Milyon Dolar Yatırım

Bisiklet sürücüleri ve koşucular için sanal ortam 3B egzersiz alanları oluşturan çevrimiçi egzersiz uygulaması Zwift’e yatırımcılardan yoğun ilgi.

Bünyesinde 350 çalışana sahip olan Kaliforniya merkezli çevrimiçi egzersiz uygulaması Zwift, yeni yatırımcı turunda 450 milyon dolar destek aldı. KKR’nin küçük bir hisse karşılığında dahil olduğu tura Avrupalı yatırım markası Permira ve risk sermayesi fonu Zone 5 Ventures de dahil oldu. Toplamda 620 milyon dolar yatırım alan uygulamanın değerlemesi 1 milyar doları buldu.

2015 yılında kurulan Zwift dünyasına bugüne değil 2,5 milyon insan giriş yapmış durumda. Uygulama içerik olarak sosyal medya, egzersiz uygulaması ve video oyun özelliklerini bir araya getirerek kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Bu özel kombinasyon, Zwift’in uygulamasını dışardaki koşullar nasıl olursa olsun antrenman yapmak isteyen kişilere ev ortamında eğlenceli ve profesyonel alanlar oluşturuyor.

Zwift şu an için aktif kullanıcı sayısını paylaşmasa da aylık olarak 15 dolar karşılığında hizmetten faydalanılabiliyor. Bir örnekte, geride bıraktığımız Temmuz ayında Zwift tarafından gerçekleştirilen sanal bisiklet yarışına 117 binden fazla kişi katılmıştı.

Total
0
Shares
Önceki haber

Zoom, İki Faktörlü Doğrulama (2FA) Özelliği ile Güvenliği Artırıyor

Sonraki haber

Finansal Özgürlükle Tanışın!

İlginizi çekebilir