Evlerin temizliği onlara emanet: Robot Süpürgeler

Gelişen yapay zeka ve haritalandırma teknolojileriyle birlikte evlerde kullanılan cihazlar hızla akıllanıyor, uzun zaman alan rutin işler, teknoloji sayesinde problem olmaktan çıkıyor. Bu gelişmeler karşısında tüketiciler, satın aldıkları cihazlardan 2019 yılında daha fazla şey bekliyor, beklentiler teknolojiyle paralel şekilde artıyor.
Robot Süpürgeler
Robot Süpürgeler

Şehir yaşamının yoğun temposunda, uzun saatler boyunca çalışan insanlar, ev işine ayıracak vakit bulmakta güçlük çekiyor. İşte bu noktada da robot süpürge gibi hayatı kolaylaştıran ürünler devreye giriyor. Evlerin süpürülme ihtiyacı, 2019 yılında robot süpürgeler ile tarihe karışıyor. İş çıkışı yorgun argın evlerine giden insanlar, evlerinin satın aldıkları robot süpürge tarafından temizlendiğini bilmenin rahatlığını yaşıyor. Yeni teknolojilere kolayca adapte olan günümüz kullanıcılarının robot süpürgelere duyduğu ilgi günden güne artıyor.

Robot süpürgelerin temel faydaları

Robot süpürgelerin sağladığı faydaların başında insansız temizlik konusu geliyor. Temizliğin en çok vakit alan bölümlerinden biri olan süpürme işi, robot süpürgelerle tamamen otomatik şekilde, tüketicilere hiçbir zahmet vermeden yapılıyor. Kullanıcıların robot süpürgelerinin hangi saat aralıklarında çalışacağını belirleyebilmesi ise robot süpürgelerin tüketicilere sunduğu bir diğer önemli fayda olarak öne çıkıyor. Robot süpürgeler, genellikle insanların evde olmadığı zamanlarda çalışmak üzere programlanıyor, böylece işten çıkıp eve gelen insanlar evlerini her zaman temiz buluyor. Gelişen haritalandırma ve yapay zeka teknolojileri sayesinde, robot süpürgelerin yaptığı temizliğin kalitesi her geçen gün artıyor. Sensörleriyle odaları detaylı bir şekilde uçtan uca analiz eden robot süpürgeler, akıllı algoritmaları sayesinde engelleri aşarak evde temizlenmemiş oda bırakmıyor. Evlerini kedi ve köpek gibi evcil hayvanlarla paylaşan hayvan severler, robot süpürgeler sayesinde her tarafa yayılan hayvan tüylerinden zahmetsizce kurtuluyor, böylece ev süpürmeye ayrılacak zaman daha keyifli aktivitelere ayrılabiliyor.

Gelecekte bizi nasıl robot süpürgeler bekliyor?

Yapay zeka ve nesnelerin interneti teknolojilerine ek olarak, makine öğrenimi teknolojisi kullanıcı ihtiyaçlarının her geçen gün daha iyi analiz edilmesine imkan tanıyor. Cihazlar yaptıkları işi daha iyi yapmanın yollarını öğreniyor, edinilen bilgiler cihazlar arasında paylaşılıyor. Gelecekte kullanıcıların robot süpürgeleri programlamasına bile gerek kalmayacak. Akıllı telefonlardan aldıkları bilgiyle süpürgeler insanların eve giriş çıkış saatlerini otomatik olarak takip edecek. İşlerini bitirdiklerinde ise evdeki diğer akıllı cihazlara haber verecekler. Akıllı ısıtma sistemi evi ideal ısıya getirirken, akıllı televizyon en sevilen dizinin son bölümünü açacak, evin aydınlatmasıysa otomatik olarak ortama ayak uyduracak. Bu yenilikler çok uzak olmayan bir gelecekte bir standart haline gelerek tüketicilerin yaşamlarına büyük konfor getirecek. Nano teknolojinin de gelişimiyle giderek daha kabiliyetli hale gelecek olan robot süpürgeler, kazanacakları ekstra özelliklerle tüketicilere sadece yer temizliğinde değil kanepe, yatak ve mutfak tezgahı gibi alanlarda da yardımcı olacak, boyundan büyük işler yapmaya başlayacaklar.

Total
0
Shares
Önceki haber
Bulut güvenliğinde 2019 trendleri

Bulut güvenliğinde 2019 trendleri

Sonraki haber
2019’da işini dijitale taşıyacak KOBİ’lere 5 altın tavsiye

2019’da işini dijitale taşıyacak KOBİ’lere 5 altın tavsiye

İlginizi çekebilir