Evsizler için 3B Yazıcıdan Ev İnşa Edildi

Amerika’nın Teksas eyaletinde 3B yazıcılarla 27 saat içinde ev için gerekli parçalar üretildi.

Uzayda kullanıma uygun malzemelerden tıpta kullanılabilecek eşyalara, 3 boyutlu yazıcılar pek alanda kendini ispat etmeyi başardı. Teknoloji şimdilerde düşük bütçeli barınma imkanına olanak sağlıyor. Amerika’nın Teksas eyaletinde 3B yazıcıların desteğiyle bir inşa etmek için gerekli malzemelerin tümü 27 saat içerisinde basıldı.

Daha önce sizlere aktardığımız bir haberde Latin Amerika’da uygun fiyatlı evlerin yapım projesini üstlenen Icon, bu sefer Teksas bölgesi için çalışmalara başlamış durumda. Vulcan II isimli 3B yazıcıyı kullanan Icon firması, kapı ve pencerelere son rötuşları insanların verdiği 3B yazıcıdan çıkma evlerini 10.000 dolar gibi uygun bir fiyata oluşturabiliyor. Firma daha önce düşük gelirli Latin Amerika bölgelerine aylık 200 dolardan düşük bütçeyle yaşam alanı sunmuş ve dünya genelinde bir çözüm üretmenin ilk adımını atmıştı.

Teksaslı ev tasarım firması Logan Architecture tarafından çizilen ve Icon tarafından inşa edilecek olan 500’den fazla ev, yerel evsizlere fayda sağlaması için kar amacı gütmeyen Mobile Loaves & Fishes isimli platform tarafından destekleniyor.

Total
15
Shares
Önceki haber

IBM, 53 Kübit Gücündeki Kuantum Bilgisayarını Yakında Kullanıma Sunacak

Sonraki haber

Vertiv, Hastanelerin Bilişim Altyapısındaki Açıklara Çözümler Buluyor

İlginizi çekebilir

TurkNet, İnternet Hızında Rakip Tanımıyor!

İnternet servis sağlayıcıların hızlarının ölçüldüğü Speedtest 2022 yılı 2. çeyrek (nisan-mayıs-haziran) sonuçlarına göre TurkNet, internet hızı liderliğini sürdürdü. Araştırma 2021’in 3. ve 4. çeyreğinde olduğu gibi 2022’nin ilk ve ikinci çeyreğinde de Türkiye’de internet hızında TurkNet’in zirvede yer aldığını ortaya koydu. TurkNet indirme hızı, gecikme verileri ve tutarlılık skorunda tüm rakiplerini geride bırakarak birinci oldu.
Devamını oku