Facebook, Beğeni Özelliği Olmayan Yeni “Sayfalar” Tasarımını Test Ediyor

Sosyal medya devi, Facebook Sayfalar alanının daha rahat kontrol edilebilmesi için yeni tasarım çalışmalarını test aşamasına soktu.

Facebook, Sayfalar bölümü için aralarında beğeni tuşunun da bulunan pek çok özelliğin ara yüzden arındırıldığı sade bir tasarımın test sürecini başlattı. Sayfa yöneticilerinin karmaşadan uzak biçimde daha hızlı ve etkin olarak değişiklikleri gerçekleştirmelerini sağlayacak yeni tasarım şu an küçük bir grup mobil uygulama kullanıcısı için yayında.

Teste dahil olan gruplar arasında tanınmış kişiler yer alıyor. Şayet istenilen geri dönüş sağlanırsa Facebook yeni sayfa tasarımını daha fazla kullanıcıya sunacağını belirtiyor. Testler şu an için İngilizce dilde yayın yapan iş odaklı sayfalarda gerçekleşiyor.

Yeni Facebook Sayfalar tasarımı kullanıcıların sayfalar için kilit rol üstlenen açıklayıcı bilgiler ve gönderilerini daha fazla öne çıkaracak. Sayfayı beğenme ve gönderiyi beğenme özellikleri yerineyse bu tasarımla takip etme tuşu ve takipçi sayısı ekleniyor.

Yeni tasarım güncellemesi sayfa sahiplerinin gönderilerini ve takipçilerini analiz etmesinde daha başarılı bir analiz sunacak. Böylece sayfanın performansı takip edilerek yeni stratejiler oluşturulabilecek.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite