Facebook Beğeni Sayılarını Saklamayı Planlıyor

“Beğeni” özelliğini hayatlarımıza sokan Facebook, Instagram’ın ardından beğeni sayısını ortadan kaldırmaya niyetleniyor olabilir.

Sosyal medyanın en güçlü etkileşim yöntemlerinden birisi olan beğeni özelliği kullanıcıların içerik paylaşım tarzını doğrudan etkileyebiliyor. Facebook’un satın aldığı Instagram, kullanıcıların yeteri beğeni almayan paylaşımlarını silmesi ve beğeniye göre paylaşımda bulunduklarını tespit etmesiyle bu etkileşime dair sayıları sadece göndericinin göreceği şekilde uygulamayı yeniden düzenlemeye girişmişti. Benzer bir hamle de Facebook kanadından gelebilir.

Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, Facebook’un Android uygulamasında gönderilerdeki beğeni sayısını  gizleyen bir kod keşfetti. Wong’un keşfine göre diğer kullanıcılar sadece tepki emojilerini görebilecek ancak beğeni sayısı halka açık olmayacak.

https://twitter.com/wongmjane?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1168531712130736128&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.theverge.com%2F2019%2F9%2F2%2F20844574%2Ffacebook-hidden-like-count-test-under-consideration-leak

Facebook çok uzun yıllardır beğeni özelliğiyle etkileşim sağlarken, zaman içinde insanların paylaştıkları gönderilerden yeterince beğeni alamamaları endişesiyle etkileşimi azalttıkları gözlemlendi. Beğeni sayısının gizlenmesiyle sosyal medya platformunu kullanan insanların daha rahat edeceği öngörülüyor.

Nitekim daha fazla paylaşım, Facebook’ta daha fazla zaman harcamak anlamına geliyor ve bu Facebook’un tam da istediği şey.

Kaynak: The Verge

Total
18
Shares
Önceki haber

Amerika – Çin Arasında Yaşanan Ticaret Savaşının Faturası 10 Milyar Dolar

Sonraki haber

Elektrikli Taşıtlar, Güvenlik İçin Daha Gürültülü Hale Geliyor

İlginizi çekebilir

Tekne tatilinde de hızlı internet hep yanınızda

Bu yıl koronavirüs aşılamasının hız kazanması ile normalleşmeye geçiş süreci başladı. Tatil sezonunun da önceki seneden daha hareketli geçmesiyle tatilcilerin öncelikli tercihlerinden birinin tekne ya da yat tatili olması bekleniyor. Zyxel’in taşınabilir LTE router çözümleri ise, tekne kiralayıp ailesi ya da sevdikleriyle birlikte sakin ve güvenli tatil yapmak isteyenlerin hayatını kolaylaştırıyor.
Devamını oku