Facebook Beğeni Sayılarını Saklamayı Planlıyor

“Beğeni” özelliğini hayatlarımıza sokan Facebook, Instagram’ın ardından beğeni sayısını ortadan kaldırmaya niyetleniyor olabilir.

Sosyal medyanın en güçlü etkileşim yöntemlerinden birisi olan beğeni özelliği kullanıcıların içerik paylaşım tarzını doğrudan etkileyebiliyor. Facebook’un satın aldığı Instagram, kullanıcıların yeteri beğeni almayan paylaşımlarını silmesi ve beğeniye göre paylaşımda bulunduklarını tespit etmesiyle bu etkileşime dair sayıları sadece göndericinin göreceği şekilde uygulamayı yeniden düzenlemeye girişmişti. Benzer bir hamle de Facebook kanadından gelebilir.

Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, Facebook’un Android uygulamasında gönderilerdeki beğeni sayısını  gizleyen bir kod keşfetti. Wong’un keşfine göre diğer kullanıcılar sadece tepki emojilerini görebilecek ancak beğeni sayısı halka açık olmayacak.

https://twitter.com/wongmjane?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1168531712130736128&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.theverge.com%2F2019%2F9%2F2%2F20844574%2Ffacebook-hidden-like-count-test-under-consideration-leak

Facebook çok uzun yıllardır beğeni özelliğiyle etkileşim sağlarken, zaman içinde insanların paylaştıkları gönderilerden yeterince beğeni alamamaları endişesiyle etkileşimi azalttıkları gözlemlendi. Beğeni sayısının gizlenmesiyle sosyal medya platformunu kullanan insanların daha rahat edeceği öngörülüyor.

Nitekim daha fazla paylaşım, Facebook’ta daha fazla zaman harcamak anlamına geliyor ve bu Facebook’un tam da istediği şey.

Kaynak: The Verge

Total
2
Shares
Önceki haber

Amerika – Çin Arasında Yaşanan Ticaret Savaşının Faturası 10 Milyar Dolar

Sonraki haber

Elektrikli Taşıtlar, Güvenlik İçin Daha Gürültülü Hale Geliyor

İlginizi çekebilir

Öğretmen ve Öğrenciler için yüksek hızlı internet: TurkNet GigaFiber

Yüksek hızlı internet, bu yıl da öğretmenler ve öğrenciler için vazgeçilmez bir ihtiyaç ve başarıya giden yolda kritik bir rol oynuyor. TurkNet GigaFiber, eğitimde dijital dönüşümün kilit bir parçası olarak öğretmenlere ve öğrencilere yüksek hızlı bir internet deneyimi sunuyor. İyi bir internet deneyimi sayesinde gençler, potansiyellerini daha iyi keşfetme fırsatı buluyorlar.
Devamını oku