Facebook, Blockchain Araştırmalarını Hızlandırıyor

Bir süredir kendi kripto para ve blockchain uygulamaları üzerinde çalıştığı bilinen Facebook, uzman ekibine yeni isimler arıyor.

Sosyal medya devi Facebook’un blockchain teknolojisi uzmanlarından oluşmuş 50 kişilik bir ekiple kendi kripto para ve blockchain uygulamaları üzerine çalıştığı biliniyordu. LinkedIn’de görülen iş ilanına göre, Facebook blockchain alanında 22 yeni çalışanı daha takımına dahil edecek.

İş ilanında aranan pozisyonlara bakılacak olursa, Facebook’un blockchain uzmanı pazarlama, arayüz tasarımcısı, proje yöneticisi ve yazılım mühendislerine odaklandığı görülüyor. İlanın en dikkat çeken kısmı, Amerika’da sermaye piyasasını denetleyen kuruluş SEC’e raporlamadan sorumlu bir blockchain uzmanı aranıyor oluşu. Görünen o ki Facebook blockchain teknolojisi beraberinde oluşabilecek yasal sıkıntılar karşısında önlemini şimdiden almak istiyor.

Facebook geçtiğimiz yıl sonunda da blockchain teknolojisiyle alakalı olarak kadrosuna 5 yeni çalışan katmıştı. Bir diğer sosyal medya devi Twitter CEO’su Jack Dorsey ise yine CEO’su olduğu Square ödeme sistemi için Bitcoin üzerinde uzmanlaşmış çalışanlar aradığını dile ilan etmişti. Bu duyuru ve iş ilanları blockchain teknolojisi ve kripto para konusunda bir güven tazelenmesini de beraberinde getirdi.

Kaynak: https://thenextweb.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Uber rakibi Careem’i 3,1 Milyar Dolara Satın Aldı

Sonraki haber

Momo Tehlikesi Bitmedi

İlginizi çekebilir

Dijital Ekranlar, Reklam Teknolojileri ile Artık Daha Değerli

Adform Türkiye’nin programatik DOOH çözümü, açık hava reklamcılığına erişim optimizasyonu ve bütçe tasarrufu getiriyor. Şirketin, Vodafone Supernet 4.5G bilinirliğini artırmak için hayata geçirdiği programatik dijital açık hava ekran çözümü odaklı kampanya, başarılı sonuçları ile dikkat çekti.
Devamını oku

Zyxel, 2023’te küresel ağları şekillendirecek trendleri sıraladı

2023, yeni trendlerden çok halihazırdaki bazı anahtar teknolojilerin hayatımızda daha fazla anlam kazanacağı bir yıl olacak. Bu bağlamda WiFi 6 ve siber güvenlik teknolojilerinin yıl içinde en fazla öne çıkacak konular olacağını söylemek mümkün. 2023 hem WiFi 6 hem de siber güvenlik teknolojileri için bir olgunlaşma dönemi olacak. Kurumlar genişleyen iş ağlarını daha iyi koruyabilmek için siber güvenliğe daha fazla yatırım yapacaklar. İş dünyasındaki potansiyelinin bu yıl daha fazla ortaya çıkacağı WiFi 6 ise endüstriyel büyümenin merkezinde yerini alacak.
Devamını oku