Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

Facebook, Blockchain Araştırmalarını Hızlandırıyor

Bir süredir kendi kripto para ve blockchain uygulamaları üzerinde çalıştığı bilinen Facebook, uzman ekibine yeni isimler arıyor.

Sosyal medya devi Facebook’un blockchain teknolojisi uzmanlarından oluşmuş 50 kişilik bir ekiple kendi kripto para ve blockchain uygulamaları üzerine çalıştığı biliniyordu. LinkedIn’de görülen iş ilanına göre, Facebook blockchain alanında 22 yeni çalışanı daha takımına dahil edecek.

İş ilanında aranan pozisyonlara bakılacak olursa, Facebook’un blockchain uzmanı pazarlama, arayüz tasarımcısı, proje yöneticisi ve yazılım mühendislerine odaklandığı görülüyor. İlanın en dikkat çeken kısmı, Amerika’da sermaye piyasasını denetleyen kuruluş SEC’e raporlamadan sorumlu bir blockchain uzmanı aranıyor oluşu. Görünen o ki Facebook blockchain teknolojisi beraberinde oluşabilecek yasal sıkıntılar karşısında önlemini şimdiden almak istiyor.

Facebook geçtiğimiz yıl sonunda da blockchain teknolojisiyle alakalı olarak kadrosuna 5 yeni çalışan katmıştı. Bir diğer sosyal medya devi Twitter CEO’su Jack Dorsey ise yine CEO’su olduğu Square ödeme sistemi için Bitcoin üzerinde uzmanlaşmış çalışanlar aradığını dile ilan etmişti. Bu duyuru ve iş ilanları blockchain teknolojisi ve kripto para konusunda bir güven tazelenmesini de beraberinde getirdi.

Kaynak: https://thenextweb.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Uber rakibi Careem’i 3,1 Milyar Dolara Satın Aldı

Sonraki haber

Momo Tehlikesi Bitmedi

İlginizi çekebilir

Sevgililer Günü’nde Aşık Olacağınız Teknoloji Hediyeleri

2021’in 14 Şubat Sevgililer Günü geçmiş yıllardan daha büyük anlam taşıyor. Dünyanın Covid-19 pandemisiyle hayatta kalma savaşı verdiği 2020 geride kalırken, 2021’in sağlık ve umut yılı olması için ilk dilek fırsatını da 14 Şubat verecek. Yıl boyu birbirlerini uzaktan görmek zorunda kalan ve aşklarını online yaşayan sevgililer, bu yıl birbirlerine verecekleri hediyelerle bağlılıklarını gösterme fırsatı bulacak.
Devamını oku

Kentsel Tesis Yönetimine Teknoloji Dopingi!

Kentsel tesis yönetimi alanında faaliyet gösteren yönetim firmalarının yanı sıra inşaattan enerjiye, turizmden ulaştırmaya, temizlikten sağlığa, güvenlikten hukuka yaklaşık 25 farklı sektördeki firmaların desteğiyle kurulan Kentsel Tesis Yönetimleri Derneği’nin başkanlığını Suat Sandalcı üstlenirken, Apsiyon CEO’su Kudret Türk, 1. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri arasında yer aldı.
Devamını oku