Facebook En Değerli 10 Şirket Listesinden Düştü

Facebook, Interbrand tarafından yayınlanan Dünyanın En İyi Markaları listesinde ilk 10’a girmeyi başaramadı.

Dünyanın önde gelen marka danışmanlığı şirketi Interbrand, her yıl “Dünyanın En Değerli 100 Markası” raporunu yayınlıyor. Bu listedeki markalar finansal performansları üzerinden değerlendirir. Bu yıl yirminci Raporunu yayınlayan Interbrand’ın ilk 10 sıralamasında birçok teknoloji devinin adı yer alıyor. Fakat Facebook bunlardan birisi değil. 

İlk olarak 2012 yılında altmış dokuzuncu sıradan listeye giriş yapan Facebook, 2017 yılında sekizinci sıraya kadar geldi. 2019 yılında ise “En Değerli Markalar” arasında on dördüncü sıraya düşmüş gözüküyor.  

Interbrand’In New York CEO’su Daniel Binns konu hakkında CNBC’ye yaptığı açıklamada bunun en büyük sebebinin güvenlik endişeleri olduğunu söyledi. “Gerçekten zor bir yıl geçirdiler. Apple ve Microsoft’un kişisel veri güvenliği konusunda başarılı çalışmalar yaptığı bir dönemde, Facebook bu alanda tüketicilerine güven veremedi.”  

Facebook’un on dördüncü sıradan girdiği listenin birinci sırasında Apple bulunuyor. Google, Amazon ve Microsoft’un takip ettiği listede, onuncu sırada Disney bulunuyor. Medya alanında birçok atılım yapan Disney, Disney+ ile tüketicilerin dikkatini kendine çekmeyi de başarmış. 

Interbrand’ın “En Değerli 100 Markası” listesine buradan ulaşabilirsiniz.  

Total
0
Shares
Önceki haber

Google Stadia Kumandası Tamamen Kablosuz Olmayacak

Sonraki haber

Samsung Galaxy S10 Herhangi Bir Parmak İzi İle Açılabiliyor

İlginizi çekebilir