Facebook Messenger’da Sohbetleriniz Kilit Altına Alınıyor

Sosyal medya devi Facebook, Messenger’daki konuşmalarınızı şifreleme özelliğini yayına aldı.

Popüler mesajlaşma uygulaması Messenger’a gelen yeni özellik ile iOS işletim sistemine sahip cihazlarda görüşmeleriniz Touch ID ve Face ID ile şifrelenecek. Gelenler kutusu ve çağrılar için de benzer özelliklerin bir sonraki güncelleme ile gelmesi bekleniyor.

Bir süredir App Lock özelliği üzerinde çalışan Facebook, geçtiğimiz Haziran ayında Messenger görüşmelerini şifreleme ayarını test amaçlı olarak küçük bir kullanıcı grubu için yayına almıştı. Başarılı geçen test süreci ardından özellik şu an tüm iPad ve iPhone kullanıcıları için erişilebilir durumda. Facebook yakın gelecekte bu özelliğin Android’e de sunmayı planlıyor.

Yeni mesajlaşma özellikleri Instagram’da yer alan sisteme bir hayli benziyor. Facebook Messenger’a gelen yeni güncelleme ile kimlerin doğrudan mesaj gönderebileceği, kimlerin mesaj isteği kısmına gönderileceği seçilebilecek. Böylece kullanıcılar Messenger’ı arkadaşları ve ailelerine özel hale getirebilecek. Ayrıca kişilerin sizi araması ve mesaj göndermesini tamamen engelleyen bir özellik de yeni güncelleme ile gelen özellikler arasında yer alıyor.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite