Facebook, “Quite Mode” Özelliğini Yayına Aldı

Sosyal medya devinin “Quite Mode” özelliği daha az dikkat dağıtıcı olmayı hedefliyor.

Facebook yayınladığı “Quite Mode” özelliği ile kullanıcıların uyarıları sessize alarak dikkat dağıtımını en aza indirgemeyi hedefliyor. Koronavirüs salgını sebebiyle düzenli aralıklarla güncellemeler gerçekleştirmeye ve sosyal medya platformunda düzenlemeler sağlamaya devam eden Facebook, COVID-19 salgını süresince zamanı daha iyi kullanma konusunda kullanıcılarına yardımcı olmak istiyor.

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre Quiet Mode seçeneği dilenirse elle açılıp kapanabiliyor, dilenirse otomatik olarak zamanlanarak kendi kendine uygulamaya girmesi sağlanabiliyor. Örneğin saat sabah 9:00’dan akşam 17:00’a kadar çalışıyorsanız Quiet Mode özelliğini bu zaman aralığına göre ayarlayabiliyorsunuz.

Quiet Mode özelliği, Facebook’ta ne kadar zaman geçirdiğinizi görüntüleyebilieceğiniz veri bölümünde yer alıyor. Bu alanda günlük olarak Facebook’ta ne kadar zaman harcadığınızı, gece ve gündüz saatlerindeki faaliyetlerinizi ve günde kaç defa Facebook uygulamasını açtığınızı görüntüleyebiliyorsunuz.

Bu sekme ayrıca haftalık rapor yayınlayarak zamanınızı nasıl kullandığınız yönünde size yardımcı olmayı amaçlıyor. Aktivite Çizelgesi özelliği ise Facebook’a giriş yaptığınızda kullandığınız reaksiyon tuşları, yorum ve gönderilerinizin kaydını tutuyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Haftanın Bilim & Teknoloji Video Haberleri #2

Sonraki haber

Zoom, Güvenlik Açıklarını Kapatmak için Atağa Kalktı

İlginizi çekebilir