Facebook, Sinirsel Hareketlerle Kontrol Sağlayan Teknolojiyi Satın Alıyor

Sosyal medya devi, sinirsel hareketleri dijital sinyallere dönüştüren kol bandının geliştiricisi CTRL-labs’ı satın alma girişiminde.

Büyük teknoloji firmaları beyin ve bilgisayarı bağlama konusunda yatırım ve çalışmalarına devam ediyor. Facebook, sinirsel hareketleri dijital sinyallere dönüştüren kol bandının geliştiricisi olan CTRL-labs’ı satın alarak çalışmalarının çeperini geliştirmeyi planlıyor.

Bloomberg’in haberine göre 500 milyon dolar ila 1 milyar dolar arasında bir ödemeyle gerçekleşmesi planlanan satın alma sonrasında CTRL-Labs,Facebook’un sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve beyin – bilgisayar bağlantısı üzerine teknolojiler geliştiren bölümü Facebook Reality Labs’in bir parçası olacak.

Facebook, sadece düşünerek metin yazmayı mümkün kılan beyin implantları üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiklerini açıklamıştı. Sosyal medya devinin bu amaca ulaşmak için yaptığı yatırımlar genelde üniversite araştırmaları odaklıyken, gerçekleşecek bu satın alma ile hedefine ulaşmakta önemli bir adım atmış olacak.

CTRL-labs’in teknolojisini yakından görmek isterseniz aşağıdaki videoyu kesinlikle kaçırmayın!

Kaynak: TechCrunch

Total
8
Shares
Önceki haber

Vodafone.com.tr’de HONOR 8X ve HONOR 8S için Kaçırılmayacak Fırsatta Son Gün!

Sonraki haber

Çin Metrolarında Yüz Taraması ile Bilet Satın Alma İmkanı

İlginizi çekebilir