Facebook, TikTok Rakibi Instagram Reels’i Tüm Dünyada Yayına Aldı

TikTok’un her gün yeni bir haberle kıskaca alındığı dönemde Facebook, TikTok’a rakibi Instagram Reels’i yayına aldı.

Sosyal medya devi Facebook, TikTok’a rakip olarak ikinci kez atılımda bulunuyor. Daha önce test amaçlı olarak yayına aldığı Lasso uygulamasında aradığını bulamayan Facebook, Instagram’ın mevcut popülaritesinden faydalanarak Reels özelliğini tüm dünyada yayına aldı.

Reels ile Instagram kullanıcıları çeşitli görsel efekt ve müzik eşliğinde 15 saniyelik videolar oluşturabilecekler. Instagram kamerasından erişilebilir olacak Reels özelliği ile diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan videoları Keşfet kısmından bulabileceksiniz.

Facebook tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Reels, AR (Artırılmış Gerçeklik) efektleri de dahil olmak üzere pek çok video düzenleme efektine sahip olacak. Açıklamada gizli hesaplar tarafından oluşturulan Reels videolarının Keşfet sekmesinde gösterilmeyeceği de belirtildi.  

Reels ilk kez geçtiğimiz yıl sonunda Brezilya’da test amaçlı olarak yayına alınmıştı. Olumlu geçen test süreci sonrasında Almanya, Fransa ve Hindistan’da da uygulamaya sokulan özellik, TikTok’un hedef haline getirildiği şu günlerde stratejik bir çıkış yapmış oldu.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite