Facebook’un Akıllı Gözlükleri Tüketicilerle 2021 Yılında Buluşacak

Artırılmış gerçeklik teknolojisine de sahip olan akıllı gözlüklerin gerçek dünyadaki yeteneklerini test etmek için Facebook çalışanları ve sözleşmeli kişileri görev başına geçiyor.

Dün yaptığı duyuru ile sanal gerçeklik kaskı Oculus Quest 2’nin Ekim ayında çıkış yapacağını ilan eden sosyal medya devi, artırılmış gerçeklik cihazlarına yönelik devam eden araştırmalarının devamında akıllı gözlüklerini duyurdu.

Gerçekleştirilen dijital etkinlikte Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapılan duyuruya göre artırılmış gerçeklik gözlüklerde bir sonraki adım olarak kabul gördüğü akıllı gözlükler 2021 yılında tüketicilerle buluşacak.

Facebook akıllı gözlük çalışmalarında lüks gözlük markası Luxottica yanı sıra Ray-Ban ile ortaklığa gittiklerini belirtti. Birkaç yıl sürecek partnerlik ile ortaya çıkacak akıllı gözlüklerin Google Glass yerine daha çok Snapchat’in Spectacles çizgisinde olacağı belirtiliyor. Ayrıca Facebook, akıllı gözlüğün kendi yazılımlarıyla entegre olması için de çalışmalarını sürdürüyor.

Sosyal medya devi bu ay itibariyle özel eğitilmiş Facebook çalışanları ve sözleşmeli kişilerle belirlenmiş alanlarda akıllı gözlük testlerine başlayacak ve gerçek dünya deneyimlerine göre gözlüğün geliştirilme sürecine yön verilecek.

Total
0
Shares
Önceki haber

Apple, Apple One Üyelik Sistemini Duyurdu

Sonraki haber

Yeni Normalde İnsan Kaynaklarının Can Simidi: Passlogic

İlginizi çekebilir