FaturaLab, Yılın En Yenilikçi Ürün / Hizmet Kategorisinde Birinci Oldu

Türkiye’nin lider tedarik zinciri finansmanı platformu FaturaLab, Digital Money & Fintech Awards 2023’te, En yenilikçi ürün / Hizmet Ödülü’nün kazananı oldu.

Tedarik zinciri alanında Türkiye’nin lider kuruluşu FaturaLab, Fast Company Türkiye tarafından düzenlenen Digital Money & Fintech Awards 2023’ten ödülle döndü. FaturaLab, fintech alanındaki büyüme; işlem hacmi, ciro, çalışan sayısı ve büyüme gibi göstergelere göre yılın en iyilerini ödüllendiren Digital Money & Fintech Ödülleri’nde En Yenilikçi Ürün / Hizmet Ödülü’nün sahibi oldu.

FaturaLab’e ödülü getiren Gömülü Finansman (Embedded Finance), küçük ve orta büyüklükte firmalara alacaklarına, şeffaf bir şekilde, finansal kuruluşlardan fiyat teklifleri alarak ve tüm maliyetlerini önceden bilerek erişme imkânı sunuyor. İşletmeler, bu sistem sayesinde işletme sermayelerini optimize ederek satışlarını artırabiliyor. Gömülü finansman asıl işi finansman olmayan ancak tedarik zincirinin sürdürülebilirliğini sağlamaya çalışan firmaları aynı zamanda tedarikçilerinin finansmana erişimlerinde köprü işlevi görmesine imkân veriyor.  Günümüz paylaşım ekonomisinin finans alanında güzel bir örneğini oluşturan gömülü finansmanın birçok farklı sektör ve iş akışı ile tedarikçilerin hayatlarına her geçen gün daha fazla dokunmaya başlıyor.

FaturaLab CEO’su Emre Aydın, “Digital Money & Fintech Awards’ta aldığımız ödül, FaturaLab olarak tedarik zinciri finansmanı alanındaki çalışmalarımızda inovasyona verdiğimiz önemin bir göstergesi oldu. Gömülü Finansman çözümümüzün, işletmelerin maliyetlerini önceden görebilme ve sermayelerini etkin bir biçimde yönetme kabiliyeti ile sektörde fark yaratmamızı sağladığını görmek bizi ayrıca mutlu ediyor. Ekibimizin kararlılığını ve işimizin gelecekteki potansiyelini yansıtan bu ödüller, müşterilerimize sunduğumuz değeri her geçen gün artırmak adına çıktığımız bu yolda bize cesaret ve güç veriyor” dedi.

Total
0
Shares
Önceki haber

Acer, Yeni AMD Ryzen 8040 Serisi İşlemcilerle Güçlendirilen Nitro V 16 Dizüstü Oyun Bilgisayarını Tanıttı

Sonraki haber

İç Isıtan Teknolojiler

İlginizi çekebilir

E-ticaret hızla büyürken ödeme teknolojileri
yeni nesil çözümlerle esnekleşiyor

E-ticaret 2020’de yüzde 85 büyüdükten sonra 2021’de yüzde 60 büyüdü. 2022 yılında da sektörün yüzde 40 büyüyerek 560 milyar TL’lik hacme ulaşması bekleniyor. Bu süreçte e-ticaret yapan işletme sayısı da 6 kat artış göstererek 320 bine ulaştı. E-ticarette hem tüketim hem işletme tarafında yaşanan bu gelişmeler online ödemeler pazarında yeni ihtiyaçları karşılayacak, yenilikçi ve esnek çözümlerin hayata geçmesine neden oldu.
Devamını oku