Firefox Bildirim Uyarılarını Otomatik Olarak Gizleyecek

Her sitede karşımıza çıkan “bildirim gönderme izni” uyarıları için çözüm Firefox ile geliyor.

Firefox her ziyaret ettiğinizde ekranın sol üst köşesinde çıkan ve daha önce hayır dediğiniz halde tekrar gördüğünüz bildirim uyarılarına son veriyor.

Firefox’un 2020 yılında yayınlayacağı yeni sürüm rahatsız edici bir biçimde sürekli önünüze çıkan bildirimleri otomatik olarak gizleyecek. Tarayıcının adres satırında küçük bir ikon olarak gözükecek olan bildirim uyarısı, isterseniz üzerine tıklayarak görebilmeniz için sizi bekleyecek.

Mozilla’nın yaptığı araştırmaya göre kullanıcıların yüzde 48’lik bir kısmı uyarıları görmezden geliyor. Uyarıları dikkate alan kullanıcılar arasında ise yüzde 99 gibi ciddi anlamda yüksek bir kısım bildirimleri kabul etmiyor. Ayrıca araştırmalara göre bu tür bildirim seçeneklerini kendisi açan kullanıcıların pozitif seçim yapması daha fazla görülen bir durum. Araştırmanın tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Otomatik uyarı gizleyen Firefox sürümü (versiyon 72) 2020 yılının başlarında yayınlanacak.

Total
0
Shares
Önceki haber

Elon Musk Mars’ta Kurulacak İlk Şehirin 20 Yıl Uzakta Olduğunu Söyledi

Sonraki haber

Yapay Zekayı Yanlış Beyin Üzerinden mi Modelliyoruz?

İlginizi çekebilir

Süveyş Kanalı’nda Tıkanan Yedek Parça Tedarikini 3D Yazıcı Çözecek

Mısır’ın Akdeniz ile Kızıldeniz’i birbirine bağlayan Süveyş Kanalı’nda yaşanan gemi kazası, uzun süredir dünya ticaretini kilitledi. Çin ve Japonya gibi dünyanın en büyük yedek parça üreticileri, Süveyş Kanalı’nı kullanan Avrupa ve Akdeniz hattındaki müşterilerine siparişlerini ulaştıramıyor. Bu durum zaten Covid-19 ile üretim ve tedarik darbesi yiyen sanayi üretimine büyük sekte vururken, çözüm yine 3D yazıcıdan geldi. Son günlerde çip krizi nedeniyle imalatına ara veren otomobil fabrikalarının yanında, şimdi yedek parça sıkıntısı nedeniyle diğer fabrikaların da üretimini durdurmak zorunda kaldığını hatırlatan Zaxe Genel Müdürü Emre Akıncı, 3D yazıcıların sanayi üretiminin yeni gözdesi olduğunu belirterek, “Süveyş Kanalı’ndaki kazanın dünya ekonomisine verdiği zarar ortada. 3D yazıcıların yaygın kullanılması durumunda, fabrikalar ve üretim merkezleri yedek parça ya da üretim noktasında bu tür tedarik zincirlerine gereksinim duymadan, kendi üretimlerini hem de uzaktan kurulacak bir sistemle gerçekleştirebilir” dedi.
Devamını oku