Firefox, Kayıtlı Giriş Bilgileriniz Çalındığında Sizi Uyaracak

Mozilla ekibi dijital varlıkların korunması anlamında önemli bir özelliği Firefox’a ekliyor.

Firefox 70’le beraber gelecek özellikle, Firefox kullanıcıları kayıtlı giriş bilgilerinin veri hırsızlığıyla ele geçirilmesine karşın uyarılacak. Have I Been Pwned isimli veri ihlali sitesi ile gerçekleştirilen partnerlikle sağlanan özellik, dijital varlıkların korunması kapsamında önem arz ediyor.

Firefox Monitor ve Firefox Lockwise şifre yöneticisini doğrudan Firefox tarayıcısına entegre etmeyi amaçlayan Mozilla, gelecekte bu özelliklere dayanan premium hizmet seçeneklerini de planladığını haber etti.

Firefox tarayıcısının bu yeni özelliği sadece şifreleri açığa çıkaran veri ihlalleri yaşandığında, önceden kaydedilmiş giriş bilgilerinde çalışacak. Kayıtlı giriş bilgisine istenmeyen kişilerce erişim sağlandığında Mozilla bir uyarı ikonuyla kullanıcılarını uyaracak. Mozilla ayrıca yayına almayı planladığı koruma raporu ile giriş bilgilerinin kaç kez ihlale maruz kaldığına ilişkin veriyi de göstermeyi hedefliyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Akıllı Asansör Entegrasyonu İle Verimlilik, Güvenlik ve Yönetim Kolaylığı Bir Arada

Sonraki haber

Fotoğraf Galerimiz Ne Kadar Bize Özel?

İlginizi çekebilir

Micro Focus Bilişim 500’de Yeniden Zirvede

Global yazılım devi Micro Focus, 2020 yılı sonuçlarının açıklandığı “Bilişim 500” araştırmasında yazılım sektöründe “İş Uygulamaları” kategorisinde bir kez daha lider olarak açıklandı. “Bilişim 500” ödül töreninde yazılım sektörü ‘İş Uygulamaları’ birincisi ödülünü alan Micro Focus, zirvedeki yerini korumayı başardı.
Devamını oku