Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

Firefox, Kayıtlı Giriş Bilgileriniz Çalındığında Sizi Uyaracak

Mozilla ekibi dijital varlıkların korunması anlamında önemli bir özelliği Firefox’a ekliyor.

Firefox 70’le beraber gelecek özellikle, Firefox kullanıcıları kayıtlı giriş bilgilerinin veri hırsızlığıyla ele geçirilmesine karşın uyarılacak. Have I Been Pwned isimli veri ihlali sitesi ile gerçekleştirilen partnerlikle sağlanan özellik, dijital varlıkların korunması kapsamında önem arz ediyor.

Firefox Monitor ve Firefox Lockwise şifre yöneticisini doğrudan Firefox tarayıcısına entegre etmeyi amaçlayan Mozilla, gelecekte bu özelliklere dayanan premium hizmet seçeneklerini de planladığını haber etti.

Firefox tarayıcısının bu yeni özelliği sadece şifreleri açığa çıkaran veri ihlalleri yaşandığında, önceden kaydedilmiş giriş bilgilerinde çalışacak. Kayıtlı giriş bilgisine istenmeyen kişilerce erişim sağlandığında Mozilla bir uyarı ikonuyla kullanıcılarını uyaracak. Mozilla ayrıca yayına almayı planladığı koruma raporu ile giriş bilgilerinin kaç kez ihlale maruz kaldığına ilişkin veriyi de göstermeyi hedefliyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Akıllı Asansör Entegrasyonu İle Verimlilik, Güvenlik ve Yönetim Kolaylığı Bir Arada

Sonraki haber

Fotoğraf Galerimiz Ne Kadar Bize Özel?

İlginizi çekebilir

Okullarda Ders Zili Zaxe 3D Yazıcılar İçin Çalıyor

İlköğretimden üniversiteye kadar eğitimin tüm kademelerinde robotik, teknoloji ve tasarım bölümleri tarafından tercih edilen Zaxe’nin 3D yazıcılarına yönelik ilgi artmaya devam ediyor. Ayrıca Türkiye’nin 2023’te Ay’a yapacağını açıkladığı bilimsel araştırma yolculuğunda kritik parçalar da yine 3D yazıcılarla üretilecek. Zaxe Genel Müdürü Emre Akıncı, eğitim kurumlarının artık 3D eğitimleriyle ön plana çıkmak için çabaladıklarını belirterek, “Bir 3D yazıcı ile 1000 öğrenci yaratıcılığını hayata geçirme fırsatı buluyor. Bizim hedefimiz de bir öğrenciye bir 3D yazıcı düşmesi” dedi. Akıncı, bir tarih bölümü öğrencisinin bir tarihi eseri canlandırmak için 3D yazıcıyı kullandığını belirtirken, aynı zamanda ilköğretim öğrencilerinin de Teknoloji ve Tasarım Dersi’ni teoriden pratiğe dönüştürebilmeleri için 3D yazıcıların vazgeçilmez olduğunu belirtti.
Devamını oku