Firefox, Kayıtlı Giriş Bilgileriniz Çalındığında Sizi Uyaracak

Mozilla ekibi dijital varlıkların korunması anlamında önemli bir özelliği Firefox’a ekliyor.

Firefox 70’le beraber gelecek özellikle, Firefox kullanıcıları kayıtlı giriş bilgilerinin veri hırsızlığıyla ele geçirilmesine karşın uyarılacak. Have I Been Pwned isimli veri ihlali sitesi ile gerçekleştirilen partnerlikle sağlanan özellik, dijital varlıkların korunması kapsamında önem arz ediyor.

Firefox Monitor ve Firefox Lockwise şifre yöneticisini doğrudan Firefox tarayıcısına entegre etmeyi amaçlayan Mozilla, gelecekte bu özelliklere dayanan premium hizmet seçeneklerini de planladığını haber etti.

Firefox tarayıcısının bu yeni özelliği sadece şifreleri açığa çıkaran veri ihlalleri yaşandığında, önceden kaydedilmiş giriş bilgilerinde çalışacak. Kayıtlı giriş bilgisine istenmeyen kişilerce erişim sağlandığında Mozilla bir uyarı ikonuyla kullanıcılarını uyaracak. Mozilla ayrıca yayına almayı planladığı koruma raporu ile giriş bilgilerinin kaç kez ihlale maruz kaldığına ilişkin veriyi de göstermeyi hedefliyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Akıllı Asansör Entegrasyonu İle Verimlilik, Güvenlik ve Yönetim Kolaylığı Bir Arada

Sonraki haber

Fotoğraf Galerimiz Ne Kadar Bize Özel?

İlginizi çekebilir

Süveyş Kanalı’nda Tıkanan Yedek Parça Tedarikini 3D Yazıcı Çözecek

Mısır’ın Akdeniz ile Kızıldeniz’i birbirine bağlayan Süveyş Kanalı’nda yaşanan gemi kazası, uzun süredir dünya ticaretini kilitledi. Çin ve Japonya gibi dünyanın en büyük yedek parça üreticileri, Süveyş Kanalı’nı kullanan Avrupa ve Akdeniz hattındaki müşterilerine siparişlerini ulaştıramıyor. Bu durum zaten Covid-19 ile üretim ve tedarik darbesi yiyen sanayi üretimine büyük sekte vururken, çözüm yine 3D yazıcıdan geldi. Son günlerde çip krizi nedeniyle imalatına ara veren otomobil fabrikalarının yanında, şimdi yedek parça sıkıntısı nedeniyle diğer fabrikaların da üretimini durdurmak zorunda kaldığını hatırlatan Zaxe Genel Müdürü Emre Akıncı, 3D yazıcıların sanayi üretiminin yeni gözdesi olduğunu belirterek, “Süveyş Kanalı’ndaki kazanın dünya ekonomisine verdiği zarar ortada. 3D yazıcıların yaygın kullanılması durumunda, fabrikalar ve üretim merkezleri yedek parça ya da üretim noktasında bu tür tedarik zincirlerine gereksinim duymadan, kendi üretimlerini hem de uzaktan kurulacak bir sistemle gerçekleştirebilir” dedi.
Devamını oku