Foodvisor Sayesinde Yediğinizin Farkında Olun

Yediğiniz yiyeceklerin besin değerlerini öğrenmek ve düzgün yiyecekler yemek mi istiyorsunuz? Foodvisor sayesinde yediklerinizin fotoğrafını çekerek, besin değerlerini öğrenebilirsiniz.

İnternet üzerinde birçok sağlıklı yaşam ve beslenme uygulaması bulmak mümkün. Foodvisor’ı bu programlardan ayıran şey “derin öğrenme” adını verdikleri sistem sayesinde tabağınızı inceleyip, hangi besin değerini ne kadar tükettiğinizi size söyleyebilmesi.  

Yemeğinizi yemeden önce tabağın fotoğrafını çekiyorsunuz ve Foodvisor göreve başlıyor. Kameranın odaklama özelliği sayesinde tabağın boyutunu ve içeriğini belirleyen uygulama, bir sonraki aşamada tabağın içerisindeki her yemek türünü ayrı ayrı hesaplıyor. Hesaplamalar sonucu tabağınızın toplam besin değerini size söylüyor. Ayrıca uygulamaya günlük bir plan girip, gün içerisinde tüketmeniz gereken besin değerlerinin ne kadarını aldığınızı da görebiliyorsunuz.  

Uygulamanın geliştiricilerinden birisi olan Aurore Tran “Uygulamayı yayınlamadan önce 2 yıldan fazla araştırma geliştirme çalışmaları yaptık.” diyor. Uygulamanın kullandığı sistem her yeni veri girişi ile birlikte daha fazla gelişiyor. Yalnızca yapay zekanın önerilerine güvenmeyip, gerçek diyetisyenlerden de bilgi almak isteyenler için aylık 5 ya da 10 dolarlık abonelik hizmetleri de bulunuyor. Bu sayede daha derin analizler gerçekleştirme ve doğrudan diyetisyenlerden destek alma fırsatı da elde edebiliyorsunuz. 

İlk olarak 2018 yılında Fransa’da çıkan ve gün geçtikçe daha fazla bölgede kullanılmaya başlayan Foodvisor, şimdiye kadar 1,8 milyon kullanıcı tarafından indirilmiş ve 1,5 milyon dolar kazanç elde etmiş. Android ve iOS üzerinden indirilebilen uygulama İngilizce, Fransızca, Almanca ve İspanyolca dillerinde kullanılabiliyor.  

Total
1
Shares
Önceki haber

Apple Kullanıcıların Tarama Verilerini Tencent’a Gönderiyor

Sonraki haber

Bilişim Zirvesi’19 20 Kasım’da Başlıyor

İlginizi çekebilir

Merakla Beklenen iPhone 11 Türkiye’de

Her yıl eylül ayında lanse edilen ve kullanıcılar kadar rakiplerinin de takip ettiği iPhone 11 Türkiye’de ön siparişe açıldı ve 18 Ekim tarihinde dağıtımları başlayacak. Bu makalemde merakla beklenen iPhone 11 modelinin özelliklerini ve farklarını Teknotorite okuyucuları için özel olarak kaleme aldım.
Devamını oku