Ford’dan Elektrikli Kamyonet Üreticisi Rivian’a 500 Milyon Dolar Yatırım

Ford ve Rivian bu yatırımla bir araya gelecek ve Ford markasına özel bataryalı hibrit arabalar üretilecek.

Araba endüstrisinin en önemli markalarından Ford, elektrikli araç üretimi konusunda diğer markalarla olan yarışını sürdürüyor. Şu anda tamamen elektrikli araçları bulunmayan firma, batarya girişine sahip bazı hibrit modelleriyle piyasada yer ediyor.

Şirket yetkilileri elektrikli araç konusunda firmanın önünde uzun bir yok olduğunu belirtirken, planlar arasında Ford F-150 model kamyonetinin hibrit versiyonu olduğu da belirtiliyor.

Otonom araç ve elektrikli araba alanlarında yaşanan gelişmelere uyumlu bir geçiş süreci yaşamak için 11 milyar dolarlık bir yatırım planı olan Ford, Rivian yanı sıra elektrikli araçlar kategorisinde Volkswagen’le ortak çalışacağını da bu planları arasında gösteriyor.

Öte yandan Rivian ilk elektrikli kamyonetinin üretim sürecini başlattı. 2020 yılı sonunda satışa sunulması öngörülen elektrikli kamyonetin tek şarjda 650 km yol kat edeceği söyleniyor. Rivian daha önce de yatırımcıların ilgisini çekmiş ve geçtiğimiz şubat ayında aralarında Amazon’un da bulunduğu bir grup şirketten toplamda 700 milyon dolar yatırım almıştı.

Kaynak: https://edition.cnn.com

Total
8
Shares
Önceki haber

Çevrimiçi Eğitim Programı Coursera 1 Milyar Dolar Değerlemeyi Aştı

Sonraki haber

Binanız Kuşatmalara Karşı Ne Kadar Hazır?

İlginizi çekebilir

Çağrı Merkezleri Derneği, Tepe Çağrı Merkezi’nin Müşteri Hizmetleri Kalitesini Bir Kez Daha Tescilledi

Tepe Çağrı Merkezi, Çağrı Merkezleri Derneği aracılığıyla verilen ve Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunduğunu belgeleyen ISO18295-1:2017 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasını, bir kez daha başarılı olarak almaya hak kazandı. Bu sertifika ile müşteri iletişim merkezinin stratejisi, süreçleri, çalışan memnuniyeti, altyapı ve sağladığı müşteri memnuniyeti süreçlerini kapsayan denetimleri başarıyla tamamlanmış oldu.
Devamını oku