Fortnite’ın Geliştiricisi Epic Games, Video Uygulaması Houseparty’i Satın Aldı

Unreal Engine oyun motoru sahibi ve aynı zamanda son dönemin belki de en popüler oyunu Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games, gençlerin rağbet ettiği Houseparty uygulamasını bünyesine kattı.

Oyun geliştiricisi Epic Games 8 ay önce sosyal video uygulaması Houseparty’e 1,25 milyar dolarlık bir yatırım gerçekleştirerek dikkat çekmişti. Bir sonraki adım olarak Houseparty, Epic Games tarafından satın alındı.

2015 yılında kurulan Houseparty, iOS, Android ve macOS dahil olmak üzere birçok farklı platformda görüntülü sohbet sunuyor. Houseparty tıpkı Fortnite gibi genç kitleyi hedef alıyor ve benzer uygulamalara kıyasla daha özel ve güvenli bir yapı sağlıyor.

Epic CEO’su Tim Sweeney satın almaya ilişkin yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Houseparty insanları bir araya getirerek eğlence vadeden sosyal etkileşimleri mümkün kılıyor. Bu iş birliği ile tek başımıza erişebileceğimizden çok daha keyifli ve zengin bir paylaşım deneyimi oluşturacağız.”

Houseparty gerçekleşen satı alma sonrasında merak edilen soruları cevapladı. Yapılan açıklamalara göre Houseparty uygulaması büyük oranda değişikliğe uğramadan faaliyetlerine devam edecek. Epic ve Houseparty hesapları da ayrı kalacak.

Houseparty kurucularından ve aynı zamada CEO olan Sima Sistani, Epic ile gerçekleşecek olan bu iş birliği ile online iletişimde arzu ettikleri hedefe ulaşmada önemli bir yol kat ettiklerini dile getiriyor.

Şirketin mottosu olan kullanıcı özeline saygı göstererek kolay ve eğlenceli paylaşımlar gerçekleştirme fikri, aynı kalmaya devam edecek.

Kaynak: TechCrunch

Total
8
Shares
Önceki haber

Google Yeni Telefonu Pixel 4’ün Tasarımını Sızdırdı

Sonraki haber

Bulut (Cloud) Teknolojisi ve Bilinmesi Gerekenler

İlginizi çekebilir