Geleceğin Okulları IoT ile Şekillenecek

Hızla gelişen nesnelerin interneti teknolojisi, bağlantının gücünü kullanarak farklı öğrenim araçlarını bir araya getiriyor ve eğitim alanında yeni yöntemlerin önünü açıyor.

Nesnelerin interneti (IoT) durmaksızın gelişmeye devam ediyor. Bağlantının gücünü kullanarak birbiriyle konuşan cihazlar, hem endüstri hem de kullanıcı tarafında sunduğu devrimsel ve yenilikçi fonksiyonlarla verimlilikte önemli değişimlere yol açıyor.

IoT sayesinde kurumlar aktivitelerini rahatlıkla takip ediyor, aileler ev ekonomisine katkıda bulunacak tasarruf önlemleri alabiliyor ve hastalar alması gereken ilaçların zamanlamasını ayarlayabiliyor.

Benzeri pek çok faydayla farklı alanlarda etkisini hissettiren IoT teknolojisi, eğitim alanında da değişim rüzgarları estiriyor. Cihazlar arası bağlantıların artması, çalışma materyalleri sağlamak ve öğrenmeye erişimi geliştirmek için etkili yöntemler sunuyor. Öğrenciler için öğrenmeyi kolaylaştırarak ve en uygun öğrenme deneyimini oluşturarak yardımcı olan IoT teknolojisi, geleceğin okullarına yön verecek.

IoT’nin eğitim alanındaki etkilerinden birisi fiziksel kaynakların sınırlı erişimini ortadan kaldırması. Sanal eğitim kitaplarına erişimi kolaylaştıran teknoloji sayesinde doğal kaynakların kitap yapımı için harcanmasının da önüne geçilerek, çevresel bir tasarruf sağlanmış olacak. Tek bir dijital kitap tüm bir sınıfın ihtiyacını karşılarken, öğrencilerin ender bulunduğu için veya maliyet sebebiyle önemli kaynaklardan yararlanamıyor oluşunun önüne geçecek.

Akıllı öğrenmeye imkan tanıyan IoT, öğrencilerin dersler esnasında geçirdikleri vakti daha eğlenceli ve dikkat çekici hale getirebilir. Birden fazla bağlantıyla güçlenen IoT platformu, öğrenimin anlaşılır arayüz ve araçlarla gerçekleşmesini sağlayarak, öğrencilerin gerçekten de zevk aldığı ve katılım gösterdiği derslere olanak tanıyacaktır. Akıllı öğrenme, öğrenme çabalarının verimliliğini arttırabilir.

Öğrenciler kadar öğretmen ve eğitmenlere de faydalar sunan IoT teknolojisi, öğrencilerin eğitim durumları ve eğitim süresince gelişim seviyelerini rahatlıkla takip etme şansı verecek. Öğretmen ve eğitmenler, hangi öğrencinin hangi noktada kendini geliştirmesi gerektiğini anlayabilecekler. Örneğin, akıllı spor yoluyla beden eğitiminin izlenmesi, eğitimcilerin, her öğrenciye özel ve faydalı rutinler geliştirmelerine yardımcı olmak adına eğitim sürecini takip etmelerini sağlayabilir.

Kaynak:https://stadivm.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Hayal Kırıklığına Uğratan Oyun Konsolları

Sonraki haber

Sony’de Bir Dönemin Sonu

İlginizi çekebilir

Setrow’un Web&SEO Optimizer Ürünü Markaları Yorum Saldırısından ve Ciro Kaybından Koruyor

Tüketiciler ürün ve hizmet satın almadan önce onu Google’da aratıyor. Fiyatı kadar yorumunu da dikkate alıyor. Markalar şirket içi ekipler kurarak, internette haklarında yapılan tüm yorumları kayıt altına almaya ve yanıt vermeye çalışıyor. Setrow’un Yönetici Ortağı Turgut Taneli, “Sonsuz internet dünyasında bir markanın hakkındaki tüm yorumları incelemesi ve yanıtlaması oldukça zor. İş sadece yorumları bilmekten geçmiyor, onları analiz ederek ürün ve hizmetleri de geliştirmek gerekiyor. Setrow Web&SEO Optimizer uygulaması ile 50’yi aşkın alandaki yorumlar tek platformda toplanıyor, markaya iletiliyor, sorulara yanıt veriliyor, sorunlar çözülerek müşteri memnuniyeti oluşturuluyor, yorumların yoğunlaştığı alanlar analiz edilip markaya iletiliyor ve böylece hem para, hem insan kaynağı doğru kullanılıyor” dedi.
Devamını oku