‘Getir Götürünüzü’ Cebinizden Halledin

Mustafa Gündoğdu son dönemlerin en çok kullanılan market uygulamaları hakkında yazdı.

Son dönemde online market uygulamaları, en çok kullandığımız app’lerin başında gelmeye başladı. Hem Apple Store hem de Google Play’de rahatlıkla indirip kullanabileceğiniz bu uygulamalarla, ‘getir-götür’ işlerinizi zaman kaybetmeden halledebiliyorsunuz.

Glovo:

Önce taze bir haberle başlayalım; 167 milyon dolarlık yatırım turunu Mubadala liderliğinde tamamlayıp, 1 milyar dolarlık toplam değeri aşan Glovo, Unicorn statüsü elde etti. Yemek siparişinden, market alışverişine ve kurye hizmetine kadar farklı alanlarda kullanıcılarına hizmet veren Glovo, ‘Ne İstersin’ özelliği ile farklı ihtiyaçlara dakikalar içinde çözüm sunuyor. Şu sıralar neredeyse tüm televizyon kanallarında reklamlarını duyduğumuz Glovo, şimdilik sadece İstanbul, Ankara ve İzmir’de hizmet verse de önümüzdeki dönemde Türkiye’nin diğer şehirlerine de yayılmayı hedefliyor.

Getir:

Getir, anında teslimat pazarında Türkiye’nin en güçlü oyuncularından biri. Üstelik sadece market alışverişi değil, yemek siparişi pazarında da önemli bir pazar payına sahip olan Getir, yaygın ağıyla ve geçmişiyle beraber online market uygulamalarında ilk akla gelen markaların başında geliyor. Seçeceğiniz farklı kategorilerdeki ürünleri 7 gün 24 saat boyunca ve maksimum 12 dakika gibi kısa bir süre içerisinde kapınıza kadar getiriyor. Ödemeyi de uygulamada tanımladığınız kredi kartınızla yapabiliyorsunuz. Getir; İstanbul, İzmir ve Ankara’nın ardından çok yakın zamanda Bursa, Kocaeli gibi pek çok şehirde kullanıcısının kapısını çalmaya hazırlanıyor.

Banabi:

Yemeksepeti’ni bilmeyenimiz, hatta kullanmayanımız yok. Dolayısıyla bu hizmetin bizdeki yeri bir ayrı desek yalan söylemiş olmayız. Şimdilerdeyse Banabi hizmeti ile Yemeksepeti; kullanıcılarına dondurma, dondurulmuş gıdalar, meyve-sebze, anne-bebek ürünleri, ev temizlik ürünleri ve kişisel bakım ürünleri gibi birçok kategoride 2 binden fazla market ürünü sunuyor. Banabi; online market ürünlerini avantajlı fiyatlarla sunarken, Banabi kullanıcıları da birçok kampanya ile de hesaplı alışveriş imkanından yararlanabiliyor. Nisan ayında hayatımıza giren Banabi; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Trabzon ve İzmit dahil olmak üzere bugün Türkiye’nin altı şehrinde bulunuyor.

Migros Hemen:

Avrupa’nın ilk online market platformu olan ve 1997’de hayatımıza girmiş olan Sanal Market’in yanı sıra Macrooline ve tazedirekt gibi markalarıyla da online getir-götüre hiç de yabancı olmayan Migros, geçtiğimiz mart ayında Migros Hemen uygulamasını çıkardı. Şu anda İstanbul, Ankara ve İzmir’in çoğu noktasında hizmet veren Migros Hemen, Migros’taki 2 bine yakın ürünü 30 dakikanın altına müşterilerine ulaştırabilmesiyle dikkat çekiyor. Bu uygulamanın da önümüzdeki dönemde Türkiye’nin diğer büyük şehirlerinde hizmete gireceği belirtiliyor.

İstegelsin:

180 farklı şirketten tedarik ettiği 7 bin ürün çeşidiyle taze gıdadan, temizliğe; vegan ürünlerden organik ürünlere kadar müşterilerinin hemen her ihtiyacını karşılayan istegelsin, İstanbul’un tüm ilçelerinde (Adalar ve Şile hariç), Kocaeli’nde Gebze, Dilovası, Darıca ve Çayırova’dan sonra şimdi de İzmit’te hizmet vermeye başlayacağını duyurmuştu. #çoksüpermarket sloganıyla hizmet vermeyi sürdüren istegelsin’in, İstanbul’da mevcutta sekiz dağıtım merkezimiz bulunurken, kesin olmamakla birlikte 2020 Şubat ayında Ankara ve mayısta da Bodrum’da hizmet vermesi planlanıyor.

Kaleme alan
Mustafa Gündoğdu
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Mustafa Gündoğdu