Girişimcilik Ekosisteminin “Er Meydanı”

Dünyanın dört bir yanından başarıya ulaşmış girişimin karşı karşıya geldiği uluslararası ‘Get in the Ring (GITR)’ etkinliğinin Türkiye ayağını kendi alanında şampiyon olarak tamamlayan Atar Labs, şimdi de Berlin’de ringe çıktı.

Kendi alanının lider girişimleri, 100’ün üzerinde ülkede düzenlenen ‘Get in the Ring (GITR)’ etkinliğinde gerçek manada “er meydanına” çıkarak kozlarını paylaşıyor. Girişimcileri gerçek bir ringe çıkararak fikirlerin gövde gösterisine dönüşmesine sahne olan Get in the Ring, bu sıra dışı sunumuyla küresel ölçekte yatırımcıların, son kullanıcıların ve şirketlerin yakından takip ettiği dikkat çekici bir etkinlik haline geldi.

Girişimcilerin müsabakası Get in the Ring beş aşamadan oluşuyor ve her aşamada rakipler farklı konu başlıklarıyla jüriyi ikna etmeye çalışıyor. Bu aşamalar Takım, Başarılar, İş Modeli ve Pazarlama, Finans ve Yatırım Teklifleri ve de Serbest Bölüm olarak sıralanıyor. Girişimcilerin, uzman jüriyi etkilemek için rakipleri karşısında iş fikirlerini ortaya koyduğu yarışma sonucunda finale kalanlar, dünyanın en iyisi olmak için dünyanın diğer ülkelerinde şampiyon olan rakipleriyle kozlarını ‘GITR Global’de paylaşıyor.

Geride bıraktığımız yıllarda gerçekleşen etkinliklerden farklı olarak bu yıl Savunma Sanayi Başkanlığı ve Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ortaklığında gerçekleştirilen Get in the Ring’in teması ise ‘Siber Güvenlik’ sektörü oldu. Küresel pazarlara teknoloji ihraç etmeyi hedefleyen Türkiye’nin lider siber güvenlik üreticisi Atar Labs üniformasıyla bu heyecan verici etkinliği bizzat tecrübe etme ve birbirinden başarılı girişimlerle ringde fikir münazarasına girme imkanı bulduk.

Netice olarak, GITR Türkiye ayağından şampiyonlukla ayrıldık. Bilkent Cyberpark ile birlikte geldiğimiz Berlin’deki Get in the Ring global arenasında bu başarımızı perçinlemeyi hedefliyoruz.

Küresel başarı için önce küresel rekabet gücü gerekiyor

Get in the Ring küresel pazarda boy göstermek için önemli bir fırsat. İki yıl önce yarışmayı kazanmış yerli bir girişimcimiz sözleşme imzaladı örneğin. Ortada böyle bir başarı hikayesi varken galibiyetle ayrıldığımız “er meydanı” bize büyük bir motivasyon sağladı. Küresel pazarda başarı yakalamak istiyorsak, tek pazar odaklı düşünmeyi bırakmamız ve yeteneklerimizi dünya sahnesinde sergilememiz gerekiyor. Kendi alanımızda küresel bir sahneye çıkacak ve aynı zamanda Türkiye’yi temsil edecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Türkiye’nin siber güvenlik alanında bir marka olabileceğini ve Türk mühendislerimizin siber güvenlik alanındaki yeteneklerini dünyaya kanıtlamak istiyoruz.

Kuruluşumuzdan itibaren hedeflerimiz global ölçekte tuttuk. 2018 yılında ilk kez İngiltere’deki ofisimizi açarak bu hedefe doğru ilk adımlarımızdan birini attık. Özellikle Kıta Avrupa’sında ve Orta Doğu’da yeni ofisler açmak ve yeni pazarlarda boy göstermek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bu sebeple dünya sahnesine çıkacağımız Get in the Ring Global Finali ayrıca bir öneme sahip.

Atar Labs olarak, girişimcilik ekosisteminde Avrupa’nın parlayan yıldızı Berlin’de düzenlenmekte olan GITR Global Finali’ndeki mücadelemizden dünyanın en iyisi olarak ayrılmayı hedefliyoruz. Kendi alanında çığır açan inovasyonlara imza atmış 100 küresel girişimden birisi olarak seçildiğimiz 2018 Red Herring Top 100 Global Ödülleri ve dünyanın en önemli siber güvenlik konferansı namıyla anılan RSA Konferansı’nda layık görüldüğümüz Yeni Nesil SOAR InfoSec Ödülü’nün verdiği gurur ve özgüven ile Get in the Ring’in global ayağında iyi bir performans göstermeyi amaçlıyoruz.

Kaleme alan
Nurettin Erginöz
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Nurettin Erginöz