GitHub Açık Kaynak Kodlu Projeleri Destekleyen Sponsors’u Yayına Aldı

Dünyanın dört bir yanından yazılım geliştiricilerini bir araya getiren ve geliştiricilerin takım organize etmelerini mümkün kılan GitHub, açık kaynak kodlu çalışan geliştiriciler için Sponsors isimli destek programını başlattı.

Sunduğu çözümlerle yazılımcıların buluşma noktası haline gelen GitHub, açık kaynaklı proje geliştiricileri için destek sağlayan yeni bir programı faaliyete geçirdi. Artık açık kaynak kodlu proje sahibi yazılımcılar, yazılımlarını barındırdıkları depolarında “Bana Sponsor Ol” ibaresine sahip olacaklar. Bu yazılımlardan faydalanan ve destek olmak isteyenler ise Patreon, Tidelift, Ko-fi veya Open Collective aracılığıyla bağışta bulunabilecekler. GitHub bu gelişmeyi açık kaynak kodlu projelerin yaygınlaşmasında teşvik edici bir hareket olarak yorumluyor.

Şu an için beta sürecinde başlayan program kullanıcıların sağladığı geri dönüşler eşliğinde zaman içinde iyileştirilecek. Sadece açık kaynak kodlu projeleri kapsayan bağış sisteminde GitHub 12 ay boyunca herhangi bir ödeme işlem ücreti almayacağını açıkladı. Bağış sistemi sayesinde yazılımcılar birden fazla sponsorluk sahibi olabilecek ve bağışın seviyesine göre destekçilerine özel faydalar sağlayabilecekler. Yapılan açıklamaya göre ödemeler, GitHub’ın faaliyet gösterdiği her ülkede gerçekleştirilecek.

GitHub’ın kurumsal sürümünde de yeni güncellemeler yapılmış durumda. GitHub Kurumsal hesaplarında şirket içi repolar ve kurumsal öngörüler gibi özellikler beta sürümünde kullanıma sunuldu.

Total
0
Shares
Önceki haber

Apple, Telefonları Yavaşlatan Güncellemeler Konusunda Kullanıcılarını Uyarmayı Kabul Etti

Sonraki haber

Game of Thrones Serüveni Daha Yeni Başlıyor!

İlginizi çekebilir

Coway ile evinizin havası kontrol altında

Gelişmiş Ar-Ge merkezi, 500’ün üzerinde patent sahipliği ve 74 uluslararası tasarım ödülü ile daha sağlıklı nefes alınacak ortamlar yaratmak için çalışan Coway’in, evinizin havasını kontrol altında tutmanızı sağlayacak cihazları, Hakman güvencesiyle Türkiye’de... Etkili filtrasyon sistemi sayesinde toz ve ince partiküllerin yüzde 99,9’unu engelleyen Coway hava temizleme cihazları, daha sağlıklı bir nefes ve daha iyi bir yaşamın anahtarını sunuyor.
Devamını oku

Redington Türkiye, ekosistemin birleştirici gücü olmayı sürdürdü

2021 yılı başında isim değişikliğine giderek LinkPlus yerine Redington Türkiye olarak devam etme kararı alan ve teknoloji alanında Türkiye’nin en köklü distribütörlerinden biri haline gelen şirket, yılın ilk yarısında portföyüne eklediği yeni markalarla büyümeye devam etti. 2021’nin ilk 6 ayında sektör ortalamasının üstünde bir performans ile %20 büyüyen şirket, 2021 yıl sonu ciro hedefini 2020 yılına kıyasla %25 yükseltti.
Devamını oku