GitHub Açık Kaynak Kodlu Projeleri Destekleyen Sponsors’u Yayına Aldı

Dünyanın dört bir yanından yazılım geliştiricilerini bir araya getiren ve geliştiricilerin takım organize etmelerini mümkün kılan GitHub, açık kaynak kodlu çalışan geliştiriciler için Sponsors isimli destek programını başlattı.

Sunduğu çözümlerle yazılımcıların buluşma noktası haline gelen GitHub, açık kaynaklı proje geliştiricileri için destek sağlayan yeni bir programı faaliyete geçirdi. Artık açık kaynak kodlu proje sahibi yazılımcılar, yazılımlarını barındırdıkları depolarında “Bana Sponsor Ol” ibaresine sahip olacaklar. Bu yazılımlardan faydalanan ve destek olmak isteyenler ise Patreon, Tidelift, Ko-fi veya Open Collective aracılığıyla bağışta bulunabilecekler. GitHub bu gelişmeyi açık kaynak kodlu projelerin yaygınlaşmasında teşvik edici bir hareket olarak yorumluyor.

Şu an için beta sürecinde başlayan program kullanıcıların sağladığı geri dönüşler eşliğinde zaman içinde iyileştirilecek. Sadece açık kaynak kodlu projeleri kapsayan bağış sisteminde GitHub 12 ay boyunca herhangi bir ödeme işlem ücreti almayacağını açıkladı. Bağış sistemi sayesinde yazılımcılar birden fazla sponsorluk sahibi olabilecek ve bağışın seviyesine göre destekçilerine özel faydalar sağlayabilecekler. Yapılan açıklamaya göre ödemeler, GitHub’ın faaliyet gösterdiği her ülkede gerçekleştirilecek.

GitHub’ın kurumsal sürümünde de yeni güncellemeler yapılmış durumda. GitHub Kurumsal hesaplarında şirket içi repolar ve kurumsal öngörüler gibi özellikler beta sürümünde kullanıma sunuldu.

Total
0
Shares
Önceki haber

Apple, Telefonları Yavaşlatan Güncellemeler Konusunda Kullanıcılarını Uyarmayı Kabul Etti

Sonraki haber

Game of Thrones Serüveni Daha Yeni Başlıyor!

İlginizi çekebilir