Gmail Yazım ve Gramer Hatalarını Otomatik Olarak Giderecek

Google, e-posta gönderilerinde hatayı asgariye indirmek adına Gmail için yeni bir bir güncelleme yayınlıyor.

Web üzerindeki G Suite kullanıcıları için yayınlanan güncelleme ile Google yapay zeka aracılığıyla e-postalardaki yazım yanlışları ve gramer hatalarını giderecek. Sistem, yapılan yazım yanlışlarını otomatik olarak düzeltecek.

Yazım yanlışlarına otomatik olarak müdahale edecek olan yapay zeka, gramer hatalarının altını mavi ile çizerek yazarın dikkatini çekecek. Benzer bir sistem geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde Google Dokümanlar uygulaması için yayınlanmıştı. Gmail halihazırda yapay zeka destekli olarak akıllı cevap verme, zaman ayarlı gönderi ve otomatik tamamlayıcı gibi özelliklere sahip. Bu özelliklerin Türkçe dil desteğine sahip olduğunu düşünürsek; gelecek yeni özelliklerin de Türkçe desteğine sahip olacağını söylemek mümkün.

Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki haber

Microsoft’un, Xbox One Konuşmalarını Dinlediği Tespit Edildi

Sonraki haber

Honor 20 Pro Yılın Lifestle Akıllı Telefonu Seçildi

İlginizi çekebilir

Alışverişte 11.11 Patlaması Geliyor?

Her yerde kampanyalar, her yerde afişler, sanal ve fiziksel mağazalar rengarenk, ışıl ışıl… Reklamlar, indirimler, yeni ürünler… Alışveriş listeleri de hazır. Evet, perakende sektörü için neredeyse yılın en önemli ayı haline gelen kasımın ilk özel indirim günü 11.11 geldi çattı. Diğer adıyla Bekarlar Günü. Özellikle perakendeyi çok hareketlendirmiş durumda. 11.11 indirimleri bu yıl da pek çok sürprizlerle geliyor. Pek çok kategoride 24 saat sürecek olan indirimler, alışveriş severlerin iple çektiği günlerden. Bazı markalar 11 Kasım indirimlerini Black Friday’e kadar sürdürmeyi planlıyor.
Devamını oku