Gökhan Say, Startup’ların Dünya Pazarlarına Hazırlanmalarına Hem Yatırımcı Hem Danışman Olarak Destek Verecek

Kondukto, Cybercyte, Diffusion Capital Partners’da yatırımcı, CyberWise’da ise Danışma Kurulu üyesi olarak yeni rollere soyunan Gökhan Say, Türkiye’nin, dünyanın en önemli Güvenlik Yazılımı ve Danışmanlığı ihracatçıları arasına girmesi ve özellikle de Amerika pazarıyla bir köprü oluşturarak startup’lara bu yolda yardımcı olmak için çalışacağını açıkladı.

Siber güvenlik teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren Innovera ve ATAR Labs’in kurucu ortaklarından Gökhan Say, Atar Labs’ın bir dünya devi Micro Focus, hemen ardından Innovera’nın da bölgesel liderlik vizyonuyla kurulmuş olan Cyberwise tarafından satın alınmasıyla bu şirketlerdeki görevlerinden ayrılarak yeni bir kariyer yolculuğuna başladı.

Bu satın almaların hemen ardından Kondukto, Cybercyte ve Diffusion Capital Partners’ta yatırımcı, CyberWise’da ise Danışma Kurulu üyesi olarak göreve başlayan Gökhan Say, “Uzun zamandır düşüncesi bile beni heyecanlandıran yeni bir yolculuğa başlıyorum” dedi.

“Türk yazılımına olan önyargıyı kırmak için çalışacağım”

Türkiye’nin, dünyanın en önemli Güvenlik Yazılımı ve Danışmanlığı ihracatçıları arasına girmesi için emek vermeyi çok önemsediğini belirten Say, “Özellikle de Amerika pazarıyla bir köprü oluşturarak startup’lara bu yolda yardımcı olmak istiyorum. Çünkü Türkiye’de muhteşem işler yapılsa da ne yazık ki global arenada Türk Yazılımı dendiğinde -eğer sizi çok iyi tanımıyorlarsa- hala büyük bir önyargı var. Bunun değişmesi gerektiğini düşünüyorum ve değişebileceğine inanıyorum” dedi.

4 şirketle yeni bir yolculuk

Kendisi gibi düşünen yol arkadaşlarının oluşmaya başladığını ifade eden Say, şunları kaydetti: “Yeni yatırımlar yapmaya ve yeni görevler üstlenmeye başladım. Bu noktada da ilk yatırımımı Kondukto’ya yaptım. Kondukto, her şirketin dijital gelirlerini artırmak için tam tabiriyle yazılım şirketi olduğu Yeni Normalde, Güvenli Yazılım Geliştirme alanında muhteşem bir yazılım geliştirmiş. Nokta atışı bir problem tespiti yapmışlar. Bunun da hem ardından Atar Labs’a önemli bir miktarda yatırım yapan ve satışında önemli katkısı olan Diffusion Capital Partners’ta yatırımcıları olarak yeni yatırım fırsatlarına yardımcı olmaya başladım. Üçüncü yatırımım, pandemiyle inanılmaz ölçüde artan ofis dışı çalışan güvenliğine yönelik ‘Sıfır Güven’ Güvenlik Platformu geliştirmiş Cybercyte’a oldu. Bu yatırımlarla beraber kuluçka merkezi olarak startup’lara yardımcı olma vizyonuyla yola çıkan CyberWise’da Danışma Kurulu Üyesi rolünü kabul ettim. Sonuçta yaptıklarıyla hayalime ulaşacağımı dair inancımı güçlendiren Kondukto, Diffusion Capital Partners, Cybercyte ve CyberWise’la yola çıktık. Birlikten güç doğacağına inanıyoruz ve hepimiz ülkemizde yazılım alanında yapılan muhteşem işlerin dünyada hak ettiği yerde olmamasına sinirlenip ‘Bu değişmeli’ diyoruz.”

Total
0
Shares
Önceki haber

Türkiye’nin En Büyük Veri Yönetim Platformu Yatırımı Gerçekleşti

Sonraki haber

Üretim Sanayinin Yedek Parça Sorununa Çözüm Zaxe 3D Yazıcıdan Çıkıyor

İlginizi çekebilir

Zaxe Z3’e Design Week Turkey’den ‘En İyi 3 Boyutlu Yazıcı Tasarım Ödülü’

Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Birliği tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Design Week Turkey’de, yerli 3D yazıcı şirketi Zaxe’nin yeni ürünü Z3 modeli ‘En İyi 3 Boyutlu Yazıcı Tasarım Ödülü’nü kazandı. Amaçlarının ‘Türk Tipi Ekonomi Modeli’ndeki ihracat hedeflerine ulaşılması yolunda çalışmak olduğunu belirten Zaxe Kurucusu Baki Gezgen, “Salgın sürecinde uzun Ar-Ge çalışmaları sonucu hayata geçirdiğimiz Z3’ün bu önemli ödülü kazanması, global bir marka olma yolculuğumuzda bize itici güç sağlayacak” dedi.
Devamını oku