Google, Android Uygulamaları ve Oyunları için Premium Üyelik Testine Başladı

Aylık abonelik ile bazı oyun ve uygulamalarda reklamlar ve uygulama içi ücretlendirme olmaksızın erişim sağlanabilecek.

Play Store gelirlerini artırmak isteyen Google, servis için yeni bir üyelik sistemi üzerinde çalışıyor. Android Police isimli bir haber sitesi tarafından yapılan habere göre Google “Play Pass” adı verilen, çeşitli Android uygulamaları ve oyunlarına giriş yapma hakkı veren bir üyelik sistemini test ediyor.

Aylık 4,99 dolara mal olan üyelik karşısında servise dahil edilen pek çok uygulama ve oyun herhangi bir reklam, satın alma veya uygulama içi ödeme sistemleri olmaksızın erişilebilir olacak. Elde edilen bir ekran görüntüsüne göre paralı abonelik sistemiyle bulmaca oyunlarından müzik ve fitness uygulamalarına pek çok seçenek yer alıyor.

Google şu an için abonelik sisteminin test aşamasında olduğunu dile getiredursun, Apple bu sonbaharda Arcade oyun hizmetini ve buna bağlı üyelik sistemini faaliyete geçirecek.

Total
26
Shares
Önceki haber

Didi ve Petrol Devi BP, Çin’de Elektrikli Araçlar İçin Şarj İstasyonları Kuracak

Sonraki haber

Apple, Google ve Microsoft Hastaların Sağlık Kayıtlarına Dijital Erişim İçin Birlikte Çalışacak

İlginizi çekebilir

Dijital Reklam Sektörü Artan Teknolojiyi 2022’de Son Hızla Kullanacak

2021 yılında 50 ülkede influencer marketing, pazar yeri yönetimi, dijital strateji ve performans alanları başta olmak üzere dijital fabrika mantığıyla şirketlerin her türlü ihtiyacına çözüm üreten Digital Exchange, 2022’de dünyanın kullanacağı dijital reklam trendlerini açıkladı. Digital Exchange’in konusunda uzman reklam ekibi, girmeye hazırlandığımız 2022’de yapay zekaya dayalı dijital reklamların sektörde ağırlık kazanacağın; kişiye göre özelleştirilmiş reklamların yanında video reklamcılığının yükselen değer olacağını anlattı.
Devamını oku