Google Chrome’a Sekme Düzenleme Özelliği Geliyor

Google Chrome tarayıcısı açık sayfalarınızın daha iyi düzenlenebilmesine yardımcı olacak özelliğini tanıttı.

Teknoloji devi Google’ın, tüm dünyada büyük kullanıcı kitlesine sahip web tarayıcısı Chrome için “sekme grupları” adı verilen özellik duyuruldu. Henüz beta aşamasında olan özellikle açık sekmelerinizi, sayfanın içeriğine göre gruplandırabilecek, etiketleyebilecek hatta renklendirebileceksiniz. Özelliğin gelecek hafta tüm Chrome kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Yeni özelliği kullanmak için kullanıcılar açık sekme üzerinde sağ tıklayarak “sekmeyi bir gruba ekle” seçeneğini seçmesi gerekiyor. Kullanıcı dilerse sekmeyi daha önce açılmış mevcut bir gruba dahil edebiliyor ya da yeni bir grup açabiliyor.

Google Chrome’un sekmeleri gruplandırma özelliği uzun süredir arka planda test edilen bir özellikti. Google, kullanıcıları üzerinde yaptığı bir araştırmada sekmelerin organize edilmesi için gruplaştırma özelliğine ihtiyaç duyduklarını tespit ederek bu özellik üzerinde çalışmış.

Sekme gruplarını isimlendirilmesiyle işlerin daha organize ve daha odaklı yürütülmesinin sağlanacağı düşünülüyor. Kullanıcılar iş amaçlı sekmelerini tek bir grupta toplarken; alışveriş, seyahat veya eğlence amaçlı diğer sekmeleri ayrı bir grupta toplayarak kritik işlerine yoğunlaşabilecek. Şayet grup sekmeleri özelliğinde minimalist görünüm arzu ederseniz, emojileri de kullanabileceksiniz.

Kaynak

Total
1
Shares
Önceki haber

PlayStation 5 Oyunları İşte Böyle Gözükecek!

Sonraki haber

Yılın En Kapsamlı Siber Güvenlik Konferansı VShield için Geri Sayım Başladı

İlginizi çekebilir