Google Drive, Müşterilerinin Son 6 Aylık Verisini Kaybetti

Google Drive kullanıcıları, dosyaların gizemli bir şekilde hizmetten kaybolduğunu bildiriyor; şirketin destek forumlarındaki bazı paylaşımlar, altı veya daha fazla aylık çalışmanın belirsiz bir şekilde ortadan kaybolduğunu iddia ediyor.

Bir kullanıcının Google Drive’a girip her şeyi Mayıs 2023’teki haliyle bulmasıyla ortaya çıkan sorun birkaç gündür devam ediyor. Paylaşıma göre, o zamandan beri kaydedilen neredeyse her şey gitmiş ve kurtarma girişimleri başarısız olmuş.

Diğer kullanıcılar da benzer deneyimlerinden bahsetti ve bir tanesi altı aylık iş verilerinin kaybolduğunu iddia etti.

Ne olduğuna dair çok az bilgi var; bazı kullanıcılar senkronizasyonun çalışmayı durdurduğunu, bu nedenle bulut depolama alanının güncel olmadığını bildirdi. Bir başka kullanıcı önbelleğe alınmış dosyalarla oynayarak bazı bilgilerini geri alabildi. Ancak etkilenenler için şuan sunulan tavsiye, Google mühendisleri bir çözüm bulana kadar hiçbir şeyi ellememek.

Google destek ekibinin bir kullanıcıya durum hakkında verdiği yanıt:

“Google Meet oturumuna katılamadığım için lütfen içten özürlerimi kabul edin. Bu vakayı sürekli olarak takip ediyorum ve size karşı şeffaf olmak gerekirse, bu durumdan etkilenen tek müşterinin siz olmadığınız konusunda tamamen hemfikiriz.

Sağladığınız konu bağlantısının yanı sıra, güncellemeden sonra kaybolan dosyalarla karşılaştığımız aynı durumu bildiren başka yöneticiler de var. Bu durum şu anda Ürün Mühendislerimiz tarafından araştırılıyor ve aynı zamanda bunu nasıl düzeltebileceğimize dair bir kök neden analizi de bekliyoruz. Devam eden soruşturma nedeniyle henüz bir tahmini çözüm süresi veremiyoruz.

Mühendislerimizden gelecek talimatları beklerken kök/veri klasöründe değişiklik yapmanızı önermiyoruz. Diğer yöneticilerden bildirilen sorunun durumunu izlemeye devam edeceğim ve Google Meet oturumumuzdan önce gün içinde ilerleme olmasını umarak yarın aynı zamanda bir geri arama planlayacağım.

Sabrınız ve anlayışınız için tekrar teşekkür ederiz.”

Total
0
Shares
Önceki haber

Otonom Araçlarda Güvenlik Nasıl Olmalı?

Sonraki haber

Satış Tutkusu Tüketicilere Karşı: Kazanan Kim Oldu?

İlginizi çekebilir

Uzaktan Çalışanlar İçin Sorunsuz, Hızlı ve Kesintisiz İnternet Deneyimi

Pandemi ile birlikte uzaktan çalışmaya geçip evi ofise çevirenler için olduğu kadar yaz dönemini fırsat bilip soluğu tatil yörelerinde alan ancak işini de aksatmak istemeyen herkes için kesintisiz iletişim adına bireysel internet bağlantılarından verim almak çok önemli. Zyxel, hem evde tüm cihazların bağlantı kalitesini artırarak güvenli ağ oluşturmak, hem de tatil için gittiğiniz yerde çalışmanızı aksatmamak için kullanabileceğiniz en iyi seçenekleri paylaştı.
Devamını oku