Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

Google, Evden Çalışanlar Sayesinde Yılda 1 Milyar Dolar Tasarruf Ediyor

Pandeminin etkisiyle çalışanlarını uzaktan çalışmaya yönlendiren teknoloji devi Google, bu sayede yıllık 1 milyar dolar kar elde etti.

Google 2021 yılı ilk çeyreğine dair paylaştığı raporda seyahat ve eğlence odaklı reklamlarda gelirlerinin arttığını duyurdu. Kimi ülkelerde aşılama çalışmalarına paralel olarak kısıtlamaların kaldırılmasıyla artan gezi ve otel rezervasyonları, Google’ın gelirlerindeki artışa önemli bir katkı sağladı.

Öte yandan pandemi döneminde uzaktan çalışma konseptine geçen Google, çalışanlarının azalan seyahat, promosyon ve eğlence ihtiyaçları neticesinde çeyrek 268 milyon dolar, yıllık olarak ise 1 milyar doları aşarak tasarruf ediyor. Nitekim Alphabet, bu yılın başlarında yayınladığı yıllık raporunda, şirketin harcamaları azaltması, kampanyaları duraklatması veya yeniden planlaması ve pandemi nedeniyle bazı etkinlikleri yalnızca dijital formatlara dönüştürmesi nedeniyle reklam ve promosyon harcamalarının 2020’de 1,4 milyar dolar düştüğünü söyledi. Seyahat ve eğlence giderleri 371 milyon dolar düştü.

Google, Uzaktan Çalışma Yerine Hibrit Yapıyı Tercih Edecek

Teknoloji devi Google, Silikon Vadisi iş kültüründe etkileyici bir role sahip olup masaj masaları, ücretsiz yemekler ve kurumsal inzivaya çekilme gibi avantajlarıyla ünlü bir firma. Ancak pandeminin yükselişe geçtiği ve Google’ın uzaktan çalışmaya geçtiği Mart 2020 tarihinden bu yana, Google çalışanları bu avantajlardan yoksun olarak evlerinden çalışıyor.

Google ise aşılama çalışmaları ve normale dönüşle birlikte evden çalışma yerine yeniden ofislere dönüş yolunu açmanın planlarını yapıyor. Google CFO’su Ruth Porat, şirketin hibrit bir çalışma yapısına geçeceğini açıklayarak, küresel olarak ofis satın alma süreçlerini de genişleteceklerini belirtti.

Total
0
Shares
Önceki haber

Facebook, Algoritma Kullanarak Gençleri Hedefleyen Alkol Reklamları Planlıyor

Sonraki haber

Mastercard ve Papara’dan Türkiye’nin ilk Metal Ön Ödemeli Kartı

İlginizi çekebilir