Google, Güney Afrika’daki Ücretsiz WiFi Servisini Faaliyete Almasından 3 Ay Sonra Terk Etti

Arama motoru devi Google, Güney Afrika’da faaliyete aldığı ve 125 bölgede hizmet veren ücretsiz WiFi servisini çıkışından sadece 3 ay sonra bir başka firmaya devrediyor.

Teknolojinin öncü şirketlerinden Google, Google Station adını verdiği ve bağlantıyı küresel olarak her bir noktada sağlamayı amaçladığı projesinin Güney Afrika ayağından çekiliyor. 2019 yılı Kasım ayında Langa, Cape Town, Gugulethu gibi bölgelerin de yer aldığı 125 alanda faaliyete geçen ücretsiz WiFi hizmeti, 2020 yılı süresince Think WiFi isimli partneri tarafından sürdürülecek.

Google sözcüsü yaptığı açıklamada ilk kez 2016 yılında Hindistan’da başlattıkları ücretsiz internet hizmeti projesi Google Station ile insanların bağlı kalmalarını sağlamaktan gurur duyduklarını belirtirken, internetin gücünün daha önce bu tecrübeyi edinmemiş milyonlara eriştiğinin altını çizdi. Güney Afrika’daki Google Stations projesinin ise Think WiFi tarafından 2020 yılı boyunca bağımsız olarak sürdürüleceğini açıklayan sözcü Google Station’ın Güney Afrika faaliyetlerinden geri çekilme kararı hakkında net bir bilgi vermedi.

Google’ın küresel olarak hızlı ve ücretsiz internet desteği sunmayı amaçladığı Google Stations projesi işsizlik ve suç oranlarının yüksek olduğu Filipinler, Meksika, Brezilya, Tayland ve Hindistan gibi ülkelerde hizmet veriyor.

Kaynak

Total
56
Shares
Önceki haber

Protez Kolunu Hackleyen Adam Düşünceleriyle Müzik Yapmayı Başardı

Sonraki haber

Bitcoin ATM’lerinin Sayısı Dünya Genelinde 7.000’e Ulaştı

İlginizi çekebilir