Google, İş Başvuru Takip Sistemi Google Hire’ı Kapatıyor

Google Mezarlığı olarak tabir edilen faaliyeti durdurulmuş Google girişimlerine bir yenisi daha ekleniyor.

Google, 2 yıl önce faaliyete aldığı iş başvurusu takip sistemi olan Google Hire’ı kapatacağını açıkladı. Projenin amacı iş başvuruları, işe alım süreçleri, iş görüşmeleri ve geri dönüş işleyişini tek platformda toplayarak takibi kolaylaştırmaktı.

Küçük işletmelerden orta ölçekli kurumlara hizmet veren sistemden faydalanmak isteyenler 200 ila 400 dolarlık abonelik ücreti ödüyordu. Google Hire, teknoloji devinin Bebop isimli firmayı satın almasıyla geliştirme sürecine girmişti.

Google, müşterilerine gönderdiği bilgilendirme e-postasında Hire’ın başarılı olduğunu ancak kaynaklarını Google Cloud platformuna yönlendirmek istediklerini açıkladı. Google Hire, 1 Eylül 2020 tarihine kadar faaliyette kalacak ve bu süreçte Google aylık abonelik ücreti almayacak.

Google, 2019 yılı itibariyle 14 farklı işini sonlandırdı. Şayet Google’ın bugüne kadar destek vermeyi kestiği projelerin tamamını görüntülemek isterseniz, https://gcemetery.co/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: TechCrunch

Total
1
Shares
Önceki haber

HONOR 10 Lite, 24 MP Özçekim Kamerası ve 1499 TL’lik Özel Fiyatıyla Okula Dönüş Özel Kampanyası ile A101’de!

Sonraki haber

Netflix’de Yeni Film ve Dizileri Bulmak Kolaylaşacak

İlginizi çekebilir

Adform’da sürdürülebilir çalışan mutluluğu

Şirketlerin maliyetlerini azaltmak için uyguladıkları işten çıkarma politikaları, çalışanlar için oldukça olumsuz bir tablo olarak karşımıza çıkıyor. Çalışanlar için stresli ve zor bu dönemde, çalışanlarımızın mutluluk seviyesini artırmak için çabalamaya ve nasıl daha iyi olabileceğimizi her ay çalışanlarımıza sormaya devam ediyoruz.
Devamını oku