Google Kurucuları CEO Görevinden Ayrılıyor

Google’ın kurucularından olan Larry Page ve Sergey Brin, Alphabet’in kontrolünü CEO Sundar Pichai’ye bırakıyor.

Google’ın kurucu ortaklarından olan Larry Page ve Sergey Brin, ana şirket olan Alphabet’in kontrolünü CEO Sundar Pichai’ye bıraktıklarını, Google’ın resmi blog sayfası üzerinden yayınladıkları bir mektup ile duyurdular.

İkili hala daha Alphabet’in çalışanı olarak kalacaklarını ve kuruldaki sandalyelerinin durduğunu söylese de, şirketin yayılma politikalarını kontrol etmeyecekler.

“Alphabet düzgün bir şekilde çalışırken, Google ve Other Bets kendi başlarına bağımsız olarak etkili bir şekilde çalışırken, bizim yönetim düzenim düzenimizi basitleştirme zamanımız geldi. Eğer daha iyi bir yönetim şekli olduğunu görürsek yönetici rollerine inatla tutunacak kişiler olmadık. Alphabet ve Google’ın iki CEO ve bir Başkan’a ihtiyacı yok. Kısacası, Sundar hem Google’ın hem de Alphabet’in CEO’su olacak.”

Çalışanlara gönderilen e-postalar da, Page ve Brin’in mektubu ile birlikte yayınlandı. Pichai bu değişikliğin Google’ın çalışma şekli üzerinde neredeyse hiç değişikliği olmayacağını söyledi. “Bu değişiklik Alphabet’in yapısında ya da günlük çalışma düzenimizde hiçbir değişiklik yaratmayacaktır. Herkes için daha yardımcı bir Google yaratmak için yaptığımız çalışmalar üzerine odaklanmaya devam edeceğim.” 

Total
1
Shares
Önceki haber

2020’de Perakende Sektörünü Etkileyecek 7 Teknoloji Trendi

Sonraki haber

Genius Çalıntı Şarkı Sözleri İçin Google’ı Dava Ediyor

İlginizi çekebilir

Çiftçi hasat zamanına teknolojinin gücüyle giriyor!

Tarfin, çiftçileri ve tarım ekosistemini finansal teknolojinin gücüyle buluşturmaya devam ediyor. Hasadından maksimum verimi almak için tüm yıl tarlada emek veren çiftçilerin emeklerinin karşılığını en kârlı şekilde alabilmelerini sağlamayı amaçlayan şirket, Tarfin Zahire hizmetini duyurdu. Tarfin Zahire, ilk olarak tarımsal üretime en fazla katkı sağlayan illerden Konya, Ankara, Çorum, Amasya’da hizmet vermeye başladı. Kısa süre içinde tüm Türkiye’de açılacak olan çözümle çiftçiler hasat zamanında mahsulünü en kârlı şekilde satmak için seçtiği alıcı ile buluşabilecek.
Devamını oku