Google Kurucuları CEO Görevinden Ayrılıyor

Google’ın kurucularından olan Larry Page ve Sergey Brin, Alphabet’in kontrolünü CEO Sundar Pichai’ye bırakıyor.

Google’ın kurucu ortaklarından olan Larry Page ve Sergey Brin, ana şirket olan Alphabet’in kontrolünü CEO Sundar Pichai’ye bıraktıklarını, Google’ın resmi blog sayfası üzerinden yayınladıkları bir mektup ile duyurdular.

İkili hala daha Alphabet’in çalışanı olarak kalacaklarını ve kuruldaki sandalyelerinin durduğunu söylese de, şirketin yayılma politikalarını kontrol etmeyecekler.

“Alphabet düzgün bir şekilde çalışırken, Google ve Other Bets kendi başlarına bağımsız olarak etkili bir şekilde çalışırken, bizim yönetim düzenim düzenimizi basitleştirme zamanımız geldi. Eğer daha iyi bir yönetim şekli olduğunu görürsek yönetici rollerine inatla tutunacak kişiler olmadık. Alphabet ve Google’ın iki CEO ve bir Başkan’a ihtiyacı yok. Kısacası, Sundar hem Google’ın hem de Alphabet’in CEO’su olacak.”

Çalışanlara gönderilen e-postalar da, Page ve Brin’in mektubu ile birlikte yayınlandı. Pichai bu değişikliğin Google’ın çalışma şekli üzerinde neredeyse hiç değişikliği olmayacağını söyledi. “Bu değişiklik Alphabet’in yapısında ya da günlük çalışma düzenimizde hiçbir değişiklik yaratmayacaktır. Herkes için daha yardımcı bir Google yaratmak için yaptığımız çalışmalar üzerine odaklanmaya devam edeceğim.” 

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite