Google, LinkedIn’e Rakip Olarak Sanal Kartvizit Özelliği Getiriyor

Şu an için Hindistan’a özel olarak yayınlanan sanal kartvizit, çevrimiçi dünyada daha çabuk keşfedilmek isteyen girişimci, freelancer ve influencer’lara fayda sağlayacak.

Google, şu an için Hindistan bölgesine özel olarak yayına aldığı sanal kartviziti uygulamasıyla LinkedIN’e rakip olmayı hedefliyor. Arama motoru devinin arama özelliklerine entegre ettiği sanal kartvizitler sayesinde girişimciler, influencer ve freelancer olarak çalışan kişilerin çevrimiçi dünyada daha kolay keşfedilmesine yardımcı olacak.

Hindistan’ın internet pazarında dünya ikinciliğinde yer alması nedeniyle test bölgesi olarak tercih edilen Google’ın kartvizit özelliği, şu an için sadece İngilizce dil desteğine sahip. Google hesabı ile imzalanan sanal kartvizitler, kişilerin isimleri Google’da aratıldığında arama listelerinde yer ederek kişi hakkında daha fazla bilgiye erişilmesini kolaylaştıracak.

Google tarafından yapılan açıklamaya göre kişiler oluşturdukları kartvizitlerle kendileri hakkında ne kadar çok bilgi verirlerse, Google arama motorunda o kadar kolay bulunabileceğini açıkladı. Şirket, yeni özelliğin kötüye kullanımını engellemek için çeşitli önlemler aldığını belirtti. Bunlardan birisi, bir Google hesabının oluşturabileceği kart sayısında sınırlamaya gitmek olmuş.

Google, LinkedIN ile rekabet için arama özelliklerine kişilerin kart ekleyebilme özelliğini ilk kez 2017 yılında Amerika’da test etmeye başlamıştı. Aynı dönemde iş arama ilanları listeleri de arama motorunun özellikleri arasına dahil edilmişti.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite