Google Pixel 4 Yüz Tanıma Problemi Üzerinde Çalışıyor

Google’ın Pixel 4 akıllı telefonlarında bulunan yüz tanıma teknolojisi, yeni güncellemeler ile gözlerin açık olup olmadığını da kontrol edecek.

Google yeni çıkardığı Pixel 4 akıllı telefonun yüz tanıma sistemi ile ilgili sorunlar yaşıyor. Parmak izi tarayıcısı eklemeyecek kadar güvendiği sistem bazı güvenlik açıkları sebebiyle tepki topluyor.

Apple’ın uzun bir süredir cihazlarında kullandığı yüz tanıma sistemi, Android sistemlerde ilk olarak Google Pixel 4 ile birlikte etkili bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bir fotoğraf ile kandırılamayacak kadar gelişmiş olan sistemin en büyük problemi ise, kullanıcının gözlerinin açık olmasına bile ihtiyaç duymadan telefon kilidini açması.

Telefon sahibi uyurken bile yüz tanıma sayesinde ekran kilinin açılıyor olması, kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılandı. Yüz tanıma sisteminin yalnızca ekran kilidini kaldırmak için değil, güvenli bir şekilde ödeme yapmak ve banka hesaplarına giriş yapmak için de kullanılacağı düşünülünce problemin ciddiyeti anlaşılabiliyor. 

Google konu hakkında yaptığı açıklamada “sorunun farkında olduğunu” ve gelecek aylarda yapılacak bir güncelleme ile bu problemin giderileceğini söyledi. Önümüzdeki aylar oldukça geniş bir süre zarfı olduğu için, kullanıcıların daha fazla güvenlik önlemine ihtiyaç duyacağı kesin. Google daha fazla güvenlik isteyen kullanıcıların güvenlik ayarlarından “pin kodu ile şifreleme özelliğini açarak cihazılarını daha güvenli bir hale getirebileceğini” söylüyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

KOBİ’ler ve Siber Saldırı

Sonraki haber

Otomatik Dronelar Sayesinde İkinci Dünya Savaşı’ndan Kalma Japon Gemisi Bulundu

İlginizi çekebilir

Müziğinizi Nasıl Alırsınız?

Teknolojinin her şeye, her yere ulaşıp da müzik gibi sonsuz bir kavrama dokunmaması düşünülemezdi herhalde… Bugün yalnız dinlediğimiz ekipmanlar değil, müziği dinlediğimiz mecralar da değişiyor. Son satın aldığınız CD’yi hatırlıyorsanız, kuvvetle muhtemel güçlü bir hafızaya sahipsiniz.
Devamını oku