Google Stadia Kumandası Tamamen Kablosuz Olmayacak

Google’ın 19 Kasım’da piyasaya çıkartacağı “Bulut Oyun Platformu” Stadia ile ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. Kablosuz kumanda özelliği yalnızca Chromecast Ultra ile kullanılabilecek.

Çıkışına çok az bir süre kalan oyun platformu için yayınlanan yeni video, Stadia hakkında bilmemiz gerekenleri özetliyor. Fakat videonun kablosuz kumanda hakkındaki bölümünde, altta yazan bir yazı dikkat çekiyor. Görünüşe göre konsolu kablosuz kumanda özelliği bir süre için yalnızca Chromecast Ultra sahiplerine açık olacak. Diğer platformlarda oyun oynamak isteyen kullanıcıların ise bir USB-C kablosuna ihtiyacı olacak.

Kablosuz oynama özelliğinde önceliğin televizyona verildiğini doğrulayan Google, bunun sebebinin büyük ekran tecrübesini olabildiğince iyi hale getirmek istemeleri olduğunu söylüyor. Eğer Playstation ve Xbox ile mücadele etmek istiyorsa, bu yaklaşımın doğru olduğunu söyleyebiliriz.

Uygulamanın ne kadar süre devam edeceği belli değil. İstediğiniz yerde özgürce oyun oynamanızı vaat eden bir platformun, bu tecrübeyi sonsuza kadar kablolar ile kısıtlayacağını düşünmüyoruz. Yine de bu konu hakkında resmi bir açıklama beklemekte fayda var.

Total
0
Shares
Önceki haber

HONOR’dan Vodafone Kaçmaz Kırmızı Günleri’ne Özel Fırsatlar

Sonraki haber

Facebook En Değerli 10 Şirket Listesinden Düştü

İlginizi çekebilir

Bulutta Ek Maliyetlere Katlanmayın! Pandemi Yerli Buluta Geçişi Hızlandırdı

Pandemi döneminde verileri ele geçirmeye yönelik bulut tabanlı siber saldırılar 7’ye katlandı. Salgın süreci, bulut hizmetlerinin yerli ve milli kaynaklarla geliştirilen çözümlerle sağlanmasının önemini bir kez daha ortaya koydu. Teknoser Genel Müdürü Ozan İnan, “Bulut hizmeti veren şirketlerin büyük bölümünün sunucularının yurt dışında olması hem verilerin yurt dışına çıkmasına neden oluyor hem verilerin güvenliğinin sorumluluğunu tamamen müşteriye bırakarak ek maliyet ve güvenlik riski doğuruyor. Bulut bilişimde ek maliyetlere katlanmayın, verilerinizi yerli ve milli kaynaklarla geliştirilen bulut hizmetlerinde saklayın” diyor.
Devamını oku