Google ve Walmart Güçlerini Sesli Sipariş Teknolojisinde Birleştiriyor

Ses kontrollü market alışverişi konusunda lider konumda olan Amazon’un Alexa teknolojisine yeni bir rakip geliyor.

Online alışveriş pazarında Amazon’la olan mücadelesini sürdürmeye kararlı olan Walmart, sesli satın alma teknolojisi konusunda Google ile iş birliğine gitti. Önümüzdeki haftalarda faaliyete geçecek özellik sayesinde tüm Google Home cihazları ve Google Assistant yeteneğine sahip cihaz kullanıcıları sesli komutla Walmart’tan mutfak ihtiyaçlarını sipariş edebilecek.

Walmart Sesli Sipariş sistemi, zaman içerisinde kullanıcı alışverişlerine göre hangi ürünün istendiği konusunda daha iyi hale gelecek. Örneğin önceki siparişlerinizde laktozsuz süt istediyseniz, süt siparişi geçtiğinizde sistem hangi tip süt istiyor olduğunuzu anlayacak.

Google Assistant sadece Google tarafından yapılmış cihazlarda kıllanılmıyor. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ve Google Assistant uygulamasının kurulu olduğu iPhone cihazlar da potansiyel birer sesli sipariş cihazına dönüşecek. Böylece Walmart, online alışverişi sesli siparişle domine eden Amazon ile rekabette aynı seviyeye çıkmış olacak.

Alexa isimli cihazıyla bir süredir sesli sipariş sistemi hizmetini kullanıcılarına sunan Amazon, 2017 yılında 13.7 milyar dolara gıda ürünleri odaklı Whole Foods fiziksel mağazalar zincirini satın alarak mutfak ihtiyaçlarının online platforma taşınması için büyük bir adım atmıştı.

Kaynak:https://arstechnica.com

Total
1
Shares
Önceki haber

İnsansız Bankadan, İnsan Avantajına

Sonraki haber

Şirketinizin Büyümesine Fayda Sağlayacak 3 Teknolojik Tavsiye

İlginizi çekebilir