Google Yeni Amiral Gemisi Telefonu Pixel 5’i Tanıttı

Dijital olarak gerçekleşen Google etkinliğinde duyurulan tüm donanımlar bu haberde!

Google bu yılki donanım tanıtım etkinliğini 30 dakikalık önceden kaydedilmiş bir video ile gerçekleştirdi 30 dakikalık videoda, aralarında Google’ın yeni amiral gemisi telefonu Google Pixel 5’in de yer aldığı yeni donanımlar ve ara yüz güncellemelerine dair bilgilere yer verildi.

Google Pixel’in 5G destekli modeli görücüye çıktı

15 Ekim tarihinde 9 farklı ülkede satışa sunulacak olan Google Pixel 5, 699 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak. 6 inç büyüklüğündeki ekranıyla dikkat çeken telefon, kablosuz şarj edilebilme ve yüzde 100 geri dönüştürülebilir alüminyum kasa ile öne çıkıyor.

Pixel 5 yanı sıra Google, 5G desteğine sahip Pixel 4a’yı tanıttı. Donanımsal özellikleriyle Pixel 5’e benzeyen telefon 15 Ekim tarihinde Japonya’da satışa sunulacak ve Amerikan pazarında kasım ayında boy gösterecek.

Google TV ve Chromecast’te yenilikler

Etkinlikte tanıtılan Google TV ile şirket yeni ara yüzünü tanıttı. Tanıtılan ara yüz canlı yayınlar, televizyon kanalları ve dizi – film izleme hizmetlerini tek noktada buluşturmayı amaçlıyor. Ara yüzün bel kemiğini ise sesli arama özelliği oluşturuyor. Google TV’ye yeni bir ara yüz kazandıran ve uzaktan kontrol sağlayan Chromecast ise 49 dolardan satışa sunulacak.

Google Home’a yeni alternatif: Nest Audio

Akıllı hoparlör pazarında Google Home ile başarı yakalayan Google, orta seviye akıllı hoparlörü Nest Audio’yu seçenek yelpazesine ekledi. Bas ve yüksek sesi daha net biçimde aktaracağı açıklanan Nest Audio,  5 Ekim tarihinde 99 dolardan satışa sunulacak.

Total
6
Shares
Önceki haber

Samsung Akıllı TV Sahipleri Artan Reklam Sayılarına İsyan Etti

Sonraki haber

Amerikalı Yetişkinler Haberleri YouTube’dan Takip Ediyor

İlginizi çekebilir