Görünmezlik Teknolojisi Gerçek Olabilir

Birçok bilimkurgu ve fantastik hikayenin vazgeçilmez unsuru olan görünmezlik, teknoloji ile birlikte gerçeğe dönüşmek üzere.

Hyperstealth Biotechnology isimli firmanın yaptığı patent başvurusu, görünmezlik pelerini benzeri bir teknoloji üzerinde çalıştıklarını gösteriyor. Kanada merkezli şirketin geliştirdiği “Quantum Stealth” adındaki kağıt kadar ince materyal, üstüne sarıldığı cismin etrafındaki ışığı eğip bükerek görsel bir yanılsama yaratıp ardındaki cismin görülmesini engelliyor.

Quantum Stealth kullanılarak bir kısmı saklanmış Abrams Tankı

Kanadalı şirket bu teknolojinin askeri alanda oldukça faydalı olabileceğini, tankları, askerleri, silahları ve hatta binaları bile tespit edilemez hale getirebileceğini söylüyor. Materyalin en iyi yanı ise herhangi bir güç kaynağına ihtiyaç duymaması. “Bir parça Quantum Stealth herhangi bir mevsimde günün herhangi bir saatinde çalışabilme yeteneğine sahip. Hiçbir kamuflaj teknolojisi bu yeteneğe sahip değil.”

Total
0
Shares
Önceki haber

Mobil Çalışanlar Ve Bulut Uygulamaları Risk Altında

Sonraki haber

Instagram Filtrelerine Yasaklar Geliyor

İlginizi çekebilir

Influencer İletişiminde Düşük Maliyet Yüksek Erişim Mümkün!

Digital Exchange girişimi Türkiye merkezli 2Gether Social, 126 ülkede on binlerce influencer, sosyal medya grupları ve premium mecralar ile markaların dijital pazarlama çalışmalarını tüm dünyada yürütürken, influencer çalışmalarına kapsamlı ve markaya özel bir bakış getirerek düşük maliyetle yüksek erişim elde etmelerini sağlıyor.
Devamını oku