Görünmezlik Teknolojisi Gerçek Olabilir

Birçok bilimkurgu ve fantastik hikayenin vazgeçilmez unsuru olan görünmezlik, teknoloji ile birlikte gerçeğe dönüşmek üzere.

Hyperstealth Biotechnology isimli firmanın yaptığı patent başvurusu, görünmezlik pelerini benzeri bir teknoloji üzerinde çalıştıklarını gösteriyor. Kanada merkezli şirketin geliştirdiği “Quantum Stealth” adındaki kağıt kadar ince materyal, üstüne sarıldığı cismin etrafındaki ışığı eğip bükerek görsel bir yanılsama yaratıp ardındaki cismin görülmesini engelliyor.

Quantum Stealth kullanılarak bir kısmı saklanmış Abrams Tankı

Kanadalı şirket bu teknolojinin askeri alanda oldukça faydalı olabileceğini, tankları, askerleri, silahları ve hatta binaları bile tespit edilemez hale getirebileceğini söylüyor. Materyalin en iyi yanı ise herhangi bir güç kaynağına ihtiyaç duymaması. “Bir parça Quantum Stealth herhangi bir mevsimde günün herhangi bir saatinde çalışabilme yeteneğine sahip. Hiçbir kamuflaj teknolojisi bu yeteneğe sahip değil.”

Total
0
Shares
Önceki haber

Mobil Çalışanlar Ve Bulut Uygulamaları Risk Altında

Sonraki haber

Instagram Filtrelerine Yasaklar Geliyor

İlginizi çekebilir

Evden Çalışmayı Sevdik!

Türkiye’nin en büyük izinli veritabanına sahip online araştırma şirketi DORinsight’ın iş yaşamını mercek altına aldığı araştırması, koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışanların yüzde 80’inin bu modeli desteklediğini ortaya koydu.
Devamını oku